Geležies papildai ir kraujavimas iš tiesiosios žarnos

Rektalinis kraujavimas reiškia kraujavimą iš apatinės gaubtinės arba tiesiosios žarnos dalies, kuri yra paskutinė kelios colio storosios žarnos dalis. Jūs galite pastebėti, kad tai yra raudonųjų kraujo juostelės, sumaišytos su jūsų išmatomis, kraujas tualetiniame popieriuje arba rausvos spalvos vanduo tualetu po to, kai turite žarnyno judesį. Geležies papildai gali prisidėti prie kraujo tiesimo tiesiosios žarnos. Jei pasireiškė kraujavimas iš tiesiosios žarnos, nutraukite geležies papildų vartojimą ir iškart kreipkitės į gydytoją.

Priežastys

Rektalinio kraujavimo priežastys yra analinis arba kolorektalinis vėžys arba polipai, analiniai įtrūkimai, Krono liga, opinis kolitas, celiakija, divertikuliozė, išeminis kolitas, spinduliuotės sukeltas kolitas, infekcijos, traumos iš analinio lytinio akto, sunkus viduriavimas, hemorojus ir vidurių užkietėjimas. Geležies papildai gali netiesiogiai kraujuoti tiesiosios žarnos, sukeldami vidurių užkietėjimą ar viduriavimą. Geležies papildai taip pat prisideda prie kraujavimų tiesiosios žarnos, susijusios su kitomis ligomis, pablogėjusiu uždegimu ar audinių pažeidimu, kurį sukelia šios sąlygos.

Diagnozė

Jūsų gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų istoriją ir fizines išvadas, gali diagnozuoti kraujavimo tiesiosios žarnos priežastimi. Jei vartojote geležies papildų, net jei gydytojas nenustatė jų – būtinai įtraukite dozę ir dažnį į istoriją. Daugeliu atvejų gydytojas užsako kraujo tyrimus, kad nustatytų kraujo tiesimą tiesiosios žarnos kakleliu ir sunkumą, ir planuoja kolonoskopiją, kad tiesiogiai patikrintų tiesinę žarną ir dvitaškę.

Gydymas

Gydymas rektaliniu kraujavimu priklauso nuo jo priežasties. Jei gydytojas galutinai diagnozuoja tai kaip vidurių užkietėjimą dėl geležies papildų, jis greičiausiai rekomenduos nutraukti papildų vartojimą arba vartoti kitokio tipo ar dozę. Rektalinis kraujavimas gali sukelti geležies trūkumą. Jei pagrindinė kraujavimo iš tiesiosios žarnos priežastis yra netinkama, gydytojas gali rekomenduoti vartoti į raumenis arba į veną į veną, nes, skirtingai nuo geležies papildų, jie nesukelia virškinimo sutrikimų.

Prevencija

Vartojant dietą, kurioje yra pakankamas geležies kiekis, galima pašalinti geležies papildų poreikį. Geri geležies šaltiniai yra liesos gabaliukai raudonos mėsos, paukštienos, žuvies, kiaušinių tryniai ir ankštiniai. Sujungdami šiuos maisto produktus su vitaminu C turtingais vaisiais ir daržovėmis, tokiomis kaip citrusiniai vaisiai, brokoliai, pomidorai, braškės, paprikos ir bulvės, padidėja gebėjimas absorbuoti geležį. Jei gydytojas vis tiek rekomenduoja vartoti geležies papildų, atidžiai laikykitės nurodymų dėl dozės, laiką ir geležies rūšies, kurią reikia vartoti.

Apsvarstymai

Nenaudokite geležies papildų, nebent gydytojas nurodys tai padaryti. Be kraujavimo iš tiesiosios žarnos, vartojant geležį gali pasireikšti ir kiti šalutiniai reiškiniai, tokie kaip skrandžio sutrikimas, pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas. Lėtinis vartojimas nereikalingų geležies papildų gali sukelti būklę, vadinamą geležies perkrova. Geležies pertekliui būdingas organų gedimas ir artritas, susijęs su geležies nusėdimu širdyje, kepenyse, kasoje, smegenyse ar sąnariuose. Jei vartojate geležies papildų, visada informuokite savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus. Geležies papildai gali sukelti klaidingą teigiamą poveikį kai kuriems virškinimo trakto kraujavimo tyrimams.