Kaip atsikratyti egzema ant galvos

Galvos opos ar seborėjinis dermatitas yra egzemos tipas, kuris sukelia paraudimą, niežėjimą, plakimą ir riebią, žvynuoto pleistrų ant galvos. Daugelis veiksnių gali prisidėti prie egzemaus vystymosi, įskaitant genetiką, klimatą, stresą, bendrą sveikatą, padidėjusį ar jautrumą mielėms, kurios paprastai būna ant galvos odos. Amerikos dermatologų akademija teigia, kad imuninė sistema gali būti susijusi tam tikra prasme, nes būklė dažniau pasitaiko ŽIV sergantiems žmonėms. Egzema iš kaukolės veikia visų rasių ir amžiaus žmones ir gali išplisti į kitas kūno vietas.

Atsikratykite galvos odos egzema ar laikiklio dangteliu kūdikiams, šampūnas su kūdikių šampūnu, o tada švelniai šeriuotu šepečiu atlaisvinkite svarstykles. Jūsų kūdikio pediatras gali skirti vietinį priešgrybelinį grietinėlę arba kortikosteroidą sunkiais atvejais arba kai galvos odos egzema sklinda į kitas kūno vietas.

Atlaisvinkite ir pašalinkite svarstykles, šildytą alyvuogių aliejų tiesiai į galvos odą. Palikite aliejų vieną valandą, tada nuplaukite švelniu šampūnu. Šalinkite likusias skales su šeriu šepečiu.

Venkite ilgų karštų dušų ar vonių, nes jie gali išdžiūti odą, padidina niežėjimą ir pablogina galvos odos egzema. “Nemours Foundation” taip pat siūlo išvengti stiprių šampūnų ir muilų bei plaukų produktų, kurių sudėtyje yra alkoholio ar kvapiųjų medžiagų.

Naudokite pleiskanų šampūną, kad sušvelnintumėte galvos odos egzemą suaugusiesiems, kuriems nereikia reaguoti į dažnus šampūnus, naudojant įprastus produktus. Nacionalinė egzema organizacija rekomenduoja gydomųjų šampūnų, kurių sudėtyje yra dervos ar salicilo rūgšties, daugeliui seborėjinės egzemos atvejų. Šampūnas, kurio sudėtyje yra ketokonazolo, gali būti naudingas tais atvejais, kurie po kelių savaičių šampūnų negerina su reguliariais vaistiniais šampūnais. Remiantis Amerikos dermatologų akademija, “Taro šampūnai” gali nuleisti blondines, pilkas arba baltas plaukus.

Laikykite odą šaltai, kad išvengtumėte sudirginimo ir niežėjimo. Amerikos akademija šeimos gydytojų rekomenduoja apriboti veiklą, kuri jus prakaito ir karšta. Dušo su drungnu vandeniu iš karto prausdamas ir taikant drėkinamąjį tepalą sausoms, niežtinančioms ar sudirgusioms sritims, galėsite nuraminti odą. Drėkinamieji vaisiai, pagaminti iš aliejaus, yra efektyvesni sausos odos ir egzemos gydymui, nei drėkintuvai ant vandens.

Gydyti stiprų galvos odos uždegimą kortikosteroidais ar vietiniais imuniteto modifikuojančiais vaistais. Šie vaistiniai preparatai, ypač vartojami kartu su geriamaisiais antihistamininiais vaistais, taip pat padeda švelninti niežėjimą. Nacionalinė egzema bendruomenė teigia, kad vietiniai steroidai gali būti derinami su salicilo rūgštimi ar siera, kai mastelis yra reikšmingas, kad būtų galima geriau įsiskverbti į steroidų vaistus.

Pasak “Nemours Foundation”, vartokite geriamųjų antibiotikų, skirtų galvos odos infekcijoms gydyti, kurie dažni vaikams su egzema. Mažos infekcijos gali būti gydomos vietiniais antibiotikų tepalais, o sunkesnioms infekcijoms reikia geriamųjų antibiotikų.

Gaukite fototerapiją, kad atsikratytumėte nuolatinės galvos odos egzemos. Remiantis Amerikos dermatologų akademija, kai kurie egzemos atvejai yra susiję su pernelyg dideliu imuniniu atsaku, o ultravioletinių spindulių ultravioletinių spindulių bangos ilgis gali turėti ramybės poveikį imuninei sistemai. Fototerapijos metu galvos oda tam tikrą laiką veikia UV spinduliuotę, kad sumažėtų galvos odos uždegimas. Saulės šviesa taip pat gali būti naudinga, tačiau fototerapija sukurta siekiant užtikrinti tinkamą UV bangos ilgį kontroliuojamam laikui, taip padidinant gydymo veiksmingumą, išlaikant kuo mažesnį šalutinį poveikį ir riziką.

Jei norite įvertinti ir gydyti alergologą, jei galvos odos egzema yra susijusi su žinoma ar galima alergija. Amerikos dermatologijos akademija teigia, kad alergijos pieno produktams, vėžiagyviams ir riešutams yra dažnos odos egzemos priežastys. Aplinkos alergijos gali taip pat prisidėti prie egzemaus ligos progreso ar ją pabloginti. Jei vartojate antihistamininius vaistus ar kitus alergijos preparatus, šiais atvejais simptomus gali pagerinti.

Kreipkitės į savo gydytoją iškart, jei atsiranda infekcijos požymių, pavyzdžiui, karščiavimas, šiluma ir paraudimas ant galvos odos, arba lizdinės plokštelės ar pusiau užpildytos smūgiai, esant aktyvių egzemos plyšių ar šalia jų. “Nemours Foundation” įspėja, kad vaikai ir paaugliai, kurių egzema yra ypač linkę į odos infekcijas. Taip yra todėl, kad vaikai gali niežti niežtinčius plotus, kurie gali sukelti odos pažeidimus ir bakterijų užteršimą.