Kaip kepti šviežių saldžiųjų bulvių gilią keptuvę

Saldžiųjų bulvių bulvytės yra saldūs ir traškūs kartais malonūs, kad kiekvienas gali mėgautis be kaltės. Taip, giliai kepama saldžiųjų bulvių sudėtyje yra kalorijų ir riebalų, tačiau jie vis dar turi daug vitamino A ir pati valo juos, todėl jūs kontroliuojate, kokia aliejaus rūšis naudojama ir kiek druskos yra. Kepti saldžiosios bulvės nėra sudėtingos, tačiau jos imasi šiek tiek pasiruošimo darbui. Taip pat yra gera idėja nepraleisti mirkymo stadijos, nes šiek tiek krakmolo pašalinimas daro juos lengvesnius ir aiškesnius.

Nuplaukite saldžiųjų bulvių šaltame vandenyje. Nupjaukite galus ir tada bulves nulupkite su daržovių skutimosi arba peiliu.

Supjaustykite saldžiųjų bulvių išilgai į Prancūzijos kepsnių formas arba stumkite jas per Prancūzijos kepimo skardą, jei norite, kad jie būtų vienodesni.

Nupjaukite supjaustytus lapelius lediniu vandeniu, kol užpildysite gilią keptuvę apie pusę pilvo rapsų ar augalinio aliejaus ir šildykite iki 375 laipsnių Fahrenheito.

Visiškai išdžiovinkite ir išdžiovinkite saldžiųjų bulvių griežinėliais. Bet koks vanduo, paliktas ant jų, gali įtrūkti, kai jį pridėsite prie karšto aliejaus, todėl būkite kruopščiai.

Mažose partijose saldžiosios bulvės padėkite į karštą aliejų ir palikite, kol jie tik pradeda giliau aukso rudą, apie keturias ar šešias minutes.

Sumaišykite virtus kepsnius ant plokštelės, išklotos popieriniu rankšluosčiu ir pabarstykite druska. Įpilkite chili miltelių, jei norite šiek tiek papildomo įkandimo.

Tęskite saldžiųjų bulvių kepimą mažose partijose, kol jos nebus baigtos. Patiekite juos nedelsiant, nes jie yra geriausi, kai jie yra švieži ir karšti.