Kaip ramina sudirgusią veido odą

Raudona, niežtinta, nelygus ir sudirgusi oda yra bendras skundas, ypač tarp žmonių, turinčių jautrią odą. Dirgintą odą gali sukelti bet koks veiksnių skaičius, įskaitant alergijas, genetinius veiksnius, dirginančius aplinką, pvz., Saulės arba vėjo perteklius ir bloga veido priežiūros procedūra. Galite per daug išplauti savo veidą išsiplėšiančiais sluoksniais arba per daug griežtą valiklį. Pasak “Teens Health”, gali pasireikšti tokia būklė kaip veido egzema, dėl kurios atsiranda raudonų, sudirgintų, skaudančių smūgių. Jei įtariate, kad veido ezema ar kita pagrindinė sveikatos būklė yra jūsų problemų pagrindas, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Naudokitės kas savaitę vėsinančia homogenine agurkų kauke. Pasak Janice Cox, “Natūralaus grožio namuose” autoriaus, tarkuoto agurko daro aušinimo ir raminančią kaukę, skirtą sudirgintai odai. Skaldykite 1/4 į 1/3 agurko, naudodami daržovių smulkintuvą, arba perdirbkite jį maisto perdirbėju. Priklijuokite prie odos ir leiskite sultims nuraminti odą 10 minučių, prieš tai nuplaukite šaltu vandeniu.

Švelniai nusiplaukite savo veidą kiekvieną rytą ir prieš miegą naudokite odos priežiūros priemonę. Jautrūs odos valikliai yra švelnesni ir juose yra mažiau dirginančių cheminių medžiagų, nei normalioms odos rūšims. Plovimo metu naudokite šiltą, kad atvėsintumėte vandenį, kad neišdžiūtų jūsų švelnus veido oda.

Taikykite švelniai įtemptą savo veidą, pavyzdžiui, raganos lazda. Pasak Coxo, raganos lazda nėra tokia, kad jūsų odos džiūvimas būtų produktas, kuriame yra gryno alkoholio. Įdėkite keletą šaukštų rožių vandens į lygias raganos lazdelės dalis, kad būtų sukurta aušinanti, raminanti, sutraukianti medžiaga, saugi jautriai ar sudirgusijai odai. Po skalbimo, naudodami medvilnę, švelniai uždėkite odą.

Drėkina odą drėkintuvu, sukurtu jautriai odai. Naudokite tik tuos produktus, kurie konkrečiai nurodo, kad jie yra pagaminti pagal jautrią odą, nes kitiems drėkinamiesiems preparatams gali būti riebių, dirginančių ingredientų, kurie gali sustiprinti jūsų būklę. Venkite anti-acne moisturizers, kuris taip pat gali sukelti tolesnį džiovinimą ir padidinti dirginimą.

Naudokitės drėkintuvu savo miegamajame. Drėkintuvai papildo drėgmę ir neleidžia, kad oras taptų pernelyg sausas, todėl jūsų odos drėgmė išlaikyta drėgnei. Tai ypač naudinga sausais ar žiemos mėnesiais, kai jūsų oda yra labiau linkusi į dirginimą nuo aplinkos sąlygų.