Kaip sustabdyti niežulį iš niežulys

Niežai yra odos užkrėtimas sukėlė nedidelę erkę, vadinamą Sarcoptes scabiei. Šešiakampis erkinis yra labai užkrečiamas ir išsisklaidęs nuo žmogaus iki žmogaus per ilgą, tiesioginį sąlytį su oda ir užsikrėtusiu asmeniu. Moteriška erkė nulupo po oda, kad atidėtų kiaušinius, o ant odos atsiras mažų raukšlių. “Merck Manuals Online” medicinos bibliotekos “Home Edition” duomenimis, burrowing gali sukelti stiprų niežėjimą, ypač naktį. Narkotikų receptiniai vaistai ir namų gynimo priemonės gali padėti sušvelninti niežėjimą, susijusį su šunų infekcija.

Apsilankykite gydytojui, kad gautumėte tinkamą diagnozę ir vaistus. Kiaušidžių užkrėtimo gydymui reikia vartoti skabicidinius vaistus. Niežulys ir toliau sukelia niežėjimą be gydymo. Dažniausiai vartojami vaistai yra permetrinas ir lindanas.

Prieš miegą gydomąjį kremą įpilkite į visą kūną, po kakleliu. Pasak Amerikos Amerikos dermatologų akademijos, vaistus reikia palikti per naktį arba bent aštuonias ar keturias valandas. Kitą rytą išplaukite vaistus. Vaikai, naudojantys produktą, taip pat turi turėti kaklą ir galvą.

Paskirstykite vaistus antrą kartą po savaitės. Antroji paraiška padeda užmušti likusius kiaušinius, kurie gali išsiveržti po pradinio taikymo.

“MayoClinic.com” duomenimis, nuo 2 iki 5 kartų per dieną su kiaušialąstės infekcija kūdikiui reikia taikyti ne cheminį vaistą crotamitoną. Kiti receptiniai vaistiniai preparatai nėra saugūs kūdikiams.

Nevartokite antihistamininių vaistų, tokių kaip difenhidraminas, kad padėtumėte niežėjimą. Pasak ligonių kontrolės ir profilaktikos centrų, net po gydymo niežėjimas gali išlikti kelias savaites. Vadovaukitės pakuotės instrukcijomis ar gydytojo nurodymais, kad gautumėte tinkamą dozavimo informaciją.

Kortikosteroidų kremas tepkite odos, kurioje yra niežėjimas, srityse. Kai kurie kremai yra prieinami be recepto, arba gydytojas gali skirti vaistus. Pasak MayoClinic.com, po kremo, kad kremas padėtų odai įsisavinti kremą, užpilkite drėgnų rankšluosčių per paveiktą plotą.

Nuplaukite patalynę, drabužius ir rankšluosčius karštame vandenyje, kad nužudytumėte erkutes ir išvengtumėte pakartotinio užkrėtimo ar plitimo kitiems žmonėms. Išdžiovinkite daiktus į karštą džiovyklą. Sausas švarus gaminys, kuris negali patekti į skalbimo mašiną.

Kreipkitės į gydytoją, jei būklė išlieka net gydant švokštimą. Ivermektinas, pavadintas receptiniu vaistu, gali padėti išnaikinti erkutes, esančias žmonėms su susilpnėjusia imunine sistema arba asmenims, kurie neatsako į pradinį gydymą.