Kaip valgyti sašimi

“Sashimi” yra Japonijos delikatesas, sudarytas iš smulkiai supjaustytų šviežių žalių žuvų. Indelis nėra būdingas tam tikram žuvų tipui, o pati indų paruošimas. Beveik visi suši yra pagaminti iš jūros gėrybių, tačiau labai retai tai gali būti mėsa iš sausumos gyvūnų. Sashimi skiriasi nuo suši, kadangi jis nėra įvyniotas į ryžius ir jūros dumblius. Dėmesio akcentas ir apibrėžimas yra plonų gabalėlių, subtilus, subtilus skonių, meno pristatymas, tiekiamas šviežiai žaliu. Sashimi kruopščiai valgomas, dažniausiai valgomųjų lazdelėmis, ir pagardintas pagal jo skonį. “Sashimi” aptarnauja kruopščiai paruošti virėjai “itamae”.

Žaviuosi vizualiu “sashimi” pristatymu. Dauguma itamae, bus paruošti savo Sashimi būti vizualiai patrauklios ir skanus. Stebėkite Sashimi pjūvį ir jo išdėstymą.

Įkvėpkite Sasimio aromatą. Nors kai kurios žaliavinės žuvies pagamintos sassimės gali būti atšaldytos ir subtilus kvapas, kai kurios žuvys ir jūros gėrybės gali turėti labai ryškų ir stiprų aromatą. Tai sashimi yra grynas ir paprastas.

Paimkite savo keptuves ir subtiliai susimkite juos. Jei pageidaujate, soschimį galite nusiplauti ar supjaustyti sojos padažu, vazai ar bet kokiais kitais prieskoniais, tačiau labiausiai sahimi yra pasirengusi patiekti. Jei nesate susipažinę su valgomosiomis lazdomis, galite naudoti šakę ar rankas.

Įdėkite sashimi į burną. Atraskite mėsos tekstūrą. Gali atrodyti, kad kai kurie skilteliai ištirpsta kaip sviestas, o kiti gali būti didesni. Kruopščiai kruopščiai supjauk sahimi ir kvapas.

Duok savo pagarbą itamae ir užsisakykite dar vieną kūrinį, jei to dar neturite.