Yra kviečių grietinėlė su lėtu angliavandeniu ar greitu angliavandeniu?

Lėtai angliavandeniai absorbuojami laipsniškai, todėl jūsų cukraus kiekis kraujyje palaikomas pastoviu lygiu. Labiau greitai virškinami greitai angliavandeniai sukelia nesveiką cukraus kiekį kraujyje. Tačiau kviečių grietinėlė netelpa į vieną tvarkingą kategoriją. Kviečių grietinėlės poveikis svyruoja nuo vidutinio iki aukšto, priklausomai nuo jūsų supirktų grūdų tipo, kiek jūs valgote ir net pridėkite papildų.

Kviečių kremas, taip pat žinomas kaip “Farina”, yra kruopų šlifavimas, kol jis taip gerai, kad jis eina per mažą sietą. Farina nėra visavertis produktas, nes pašalinamos išorinės sėlenos sluoksnis ir kai kurie arba visi vidiniai gemalai. Galite pasakyti, patikrindami ingredientus, kurie nurodo kviečių farina, bet ne “sveiki” kviečius. Kai kurios prekės ženklų sąraše nurodo, kad kviečių gemalas yra nenuplaunamas kaip ingredientas, kuris prideda tam tikrų maistinių medžiagų ir skaidulų, bet dar nėra grūdų. Dauguma prekių ženklų yra pagaminti iš kalcio, geležies ir B vitaminų, kurie pakeičia sėklų ir gemalo prarastas maistines medžiagas.

Fiber padeda nustatyti, ar javai yra lėtas ar greitas angliavandenilis, nes tai sulėtina angliavandenių absorbciją. Dauguma grūdų pluošto yra sėlenos ir gemalų, todėl tik grūdų produktai turi didžiausią natūralaus pluošto kiekį. Vienas puodelis reguliarios kviečių grietinėlės turi 1 gramą skaidulų, palyginti su 4 gramų visaverčių veislių. Mažas pluošto kiekis yra greitas indikatorius, kad kviečių grietinėlė nėra lėtas karbolis. Tačiau angliavandeniai yra ne tik lėtas ar greitas, bet ir viduryje.

Glikemijos indeksas nustato, kiek cukraus kiekis kraujyje padidėja po angliavandenių valgymo. Skalėje nuo nulio iki 100 gliukozės glikemijos indekso balas yra 100. Skaičiai 70 ir daugiau yra greiti angliavandeniai, o balas 55 ar mažiau rodo lėtą angliavandenių kiekį. Maisto produktai, esantys viduryje, kurių balai yra nuo 56 iki 69, turi vidutinio poveikio. 1-puodelio paruošta reguliari grietinėlė iš kviečių glikemijos indekso rezultatas yra 66. Tačiau greito grietinėlės kviečių yra greitas angliavandenių, kurių rezultatas yra 74.

Galite daryti įtaką kviečių kremo glikemijai. Servetėlių dydis pasikeičia, nes valgant didesnę dalį kraujas siunčia daugiau cukraus. Jei pridėsite papildomo cukraus bet kokia forma, ar tai yra klevo sirupas, rudasis cukrus ar medus, cukraus kiekis kraujyje padidės daugiau nei kviečių grietinėle. Galite padėti sumažinti gliukozės poveikį, pridedant pluošto į jūsų grūdus, todėl pabandykite naudoti virškalus, tokius kaip riešutai, sveiki vaisiai, kepintos kviečių gemalai ar granolos. Riebalai ir baltymai riešutuose ir kviečių gemaluose taip pat sulėtins angliavandenių absorbciją, praneša Ilinojaus universiteto plėtra.

Kviečių pagrindų kremas

Fast Versus Slow Carbs

Glikemijos indekso balas

Toppings ir porcijos medžiaga