Geležies papildai ir kepenų pažeidimas

Be kitų funkcijų, kūnui reikia raudonųjų kraujo kūnelių. Dauguma žmonių gauna pakankamai geležies per savo mitybą, tačiau kai kuriems žmonėms reikia geležies papildų, kad būtų pasiektas pakankamas geležies kiekis. Per mažai organizme esantis gelis gali turėti rimtų pasekmių, per daug geležies organizme taip pat gali būti pavojingas ir sukelti organų, ypač kepenų, pakenkimą.

Anemija

Jei turite anemiją, gydytojas gali nurodyti geležies papildų, kurių organizme yra nepakankamo raudonųjų kraujo kūnelių kiekio. Anemija gali sukelti rimtų problemų, pvz., Nuovargį, sumažėjusią imuninę sistemą ir prastą darbą darbe ar mokykloje. Žmonėms, kuriems gali prireikti geležies papildų, yra nėščios moterys, kraujo netekę asmenys, žmonės su inkstų nepakankamumu ir žmonės, turintys ligų, dėl kurių jie gali absorbuoti netinkamą geležies kiekį per virškinimo traktą.

Metabolizmas

Geležies pusiausvyra yra kruopščiai reguliuojama kūne. Geležis absorbuojamas per virškinimo traktą, ideali tuo pačiu greičiu, kai jis prarandamas. Deja, kūnas neturi mechanizmo, kuris atsikratytų geležies pertekliaus, ši geležis kaupiasi organuose ir audiniuose, ypač kepenyse, ir gali pakenkti.

Kepenų pažeidimai

Kepenų pažeidimas yra rimtas šalutinis geležies pertekliaus poveikis organizme. Geležis gali sugadinti kepenų ląsteles ir sukelti ląstelių mirtį. Kepenys gali tapti randomis ir sukelti būklę vadinamą ciroze, kuri gali būti mirtina. Geležis gali sugadinti kepenų ląstelių DNR ir padidinti kepenų vėžio riziką.

Toksiniai lygiai

Maisto ir vaistų administracija rekomenduoja žmonėms suvartoti ne daugiau kaip 45 mg geležies per dieną. Ilgą laiką vartojant daugiau kaip 45 mg geležies per dieną, geležis gali išsivystyti organizme ir sukelti lėtinių problemų.

Ūmus pažeidimas

Per trumpą laikotarpį gauta daug geležies, maždaug nuo 50 iki 100 kartų didesnė už įprastinę rekomenduojamą dozę, gali būti mirtina. Tai rimta problema jauniems vaikams, kurie netyčia maitina daugybę geležies piliulių. Kiek maždaug 200 mg geležies gali būti mirtinas mažam vaikui. Dėl didelių virškinimo trakto ir medžiagų apykaitos sutrikimų gali atsirasti ankstyvais perdozavimo etapais, todėl gali įvykti mirtis, vėliau gali atsirasti kepenų pažeidimas.

Lėtinis kepenų pažeidimas gali atsirasti, kai per didelis geležis kaupiasi ilgiau. Nors kepenų pažeidimas dėl geležies perkrovos pirmiausia pasireiškia žmonėms, kurie gauna daugybę kraujo perpylimų, žmonės, vartojantys didelį geležies papildų kiekį ilgą laiką, gali pažeisti kepenis. Kepenų pažeidimo požymiai ir simptomai yra odos pageltimas, vadinamas gelta, pilvo skausmas, ypač viršutinėje dešinėje pilvo dalies dalyje, pilvo patinimas, nuovargis ir niežėjimas. Žmonėms su hemokromatozėmis būdinga ypatinga geležies pertekliaus rizika net Nuo įprasto geležies kiekio nurijus. Šie žmonės turi genetinį defektą, dėl kurio jie sugeria per daug geležies, ši geležis kaupiasi organuose, ypač kepenyse, ir sukelia žalą. Žmonės su hemochromatosis turi atidžiai reguliuoti savo geležies suvartojimą, jie taip pat gali reguliariai paaukoti kraują, kad sumažintų papildomą jų organuose laikomą geležį.

Lėtinė žala

Tik vartokite geležies papildų, jei jų gydytojas rekomenduoja. Jūsų gydytojas atidžiai stebės geležies papildų poveikį kraujo tyrimams, o gydymas bus sustabdytas, jei organizme yra pakankamai geležies, kad gautų reikiamą raudonųjų kraujo kūnelių kiekį. Žmonės, kurie konkrečiai nereikalauja papildyti geležies, neturėtų vartoti geležies piliules.

Rekomendacijos