Kaip grilio be kaulų

Kai kurie iš populiariausių kiaulienos gabalėlių yra be kaulų. Pavyzdžiui, kiaulienos išspaudas dažnai parduodamas be kaulų, nes su juostelėmis susietos šonkaulės dažnai pašalinamos ir parduodamos kaip savo produktas. Daugelis kiaulienos gabalėlių taip pat paruošiamos be kaulų, tačiau galimos kaulų rūšys. Nors kepimo mėsa su kaulais gali pagerinti skonį, be kaulų gabalus lengviau dirbti tiek su virėja, tiek su svečiais. Griliui rekomenduojama naudoti tik keletą rūšių kiaulienos, nes kiti gabalai gali būti sausimi ir sunkūs, kai jie paruošti tokiu būdu. Jei jūs turite be kaulų mėsos, skirtos grilyje, pvz., Minėtų gabalų, veiksmingos kepimo procedūra yra paprasta.

Iš anksto pašildykite savo grotelę vidutinei karščiai. Jei naudojate medžio anglį, statykite briketų krūvą, kol jis bus apie keturias colius nuo grotelės grotelės.

Jei norite, pridėkite visus pagardus į kiaulieną. Druska ir pipirai yra dažni prieskoniai, tačiau, jei esate sveikatai sąmoningas ir bandote laikytis mažai natrio maisto, galite naudoti džiovintus žolelių pagardus arba trina kaip česnakai, kad padidintumėte mėsos skonį.

Kiaulienos be kaulų įdėti ant grotelių. Pagal kaulų kiaulienos gabaliukus, jūs norėsite virti šešias ar aštuonias minutes kiekvienoje pusėje kas 3/4 iki 1,5 colio storio, pagal USDA. Mėsai reikia ilgiau kepti 15-25 minučių už 1/2 iki 1,5 svaro kepimo skardines, o penkias minutes kepdami kepkite 90 laipsnių, kad mėsa būtų iškepta ištisai ir tolygiai iš abiejų pusių . Kiaulienos pyragaičiai turi būti išvirti maždaug 8-10 minučių iš viso už kiekvieną pusę colio storio.

Išvalykite kiaulieną iš grilio, kai sultys prasiskverbės – iš pradžių jis bus raudonas, bet, kai kraujas virsta ir išvalys, iš mėsos išbruks iš ryžių išryškusios sultys. Tai rodo, kad mėsa yra visiškai išpilstyta.