Kaip išvengti baltymų purtant niežulys

Siekiant išvengti pykinimo iš baltymų virpėjimo, gali reikėti atlikti kai kuriuos detektyvinius veiksmus, kad sužinotumėte, kas paskatina jūsų nervingumą. Per didelis pjovimas kalorijas, nėštumas, apsinuodijimas maistu, laktozės netoleravimas, maisto alergijos, fiziniai pratimai ir tam tikros sveikatos būklės, vaistai ar gydymas gali sukelti pykinimą. Kai kurie žmonės patiria nervingumą, kai vartoja vitaminus ar papildus. Jei nėra problemų su baltymų kokteiliu, naudojant natūralią priemonę galite išvengti pykinimo. Pasitarkite su savo gydytoju apie pykinimą, nes tai gali būti sveikatos būklės ženklas.

Perskaitykite etiketę. Patikrinkite ingredientus, patiekalų dydį, baltymų kiekį vienoje porcijoje, angliavandenių ir cukraus porcijoje bei bet kokių papildomų vitaminų ar papildų kiekius. Pavyzdžiui, jei baltymų kokteilyje yra 27 g baltymų, o esate sėdimas ir gėrėte kitus baltymų šaltinius, galite vartoti per daug baltymų. Patikrinkite priedų turinį. Jei vartojate vitaminus kasdien, galite gauti per daug vitaminų ar papildų.

Išbandykite kitą baltymų purtymą. Perjunkite iš išrūgų koncentrato į išrūgų izoliatą mažesniam laktozės kiekiui arba išbandykite kiaušinių ar vegetariškų baltymų miltelius. Veganų variantai apima žirnius, kanapes ir ryžius. Galite pastebėti, kad pašalinus rafinuotą cukrų, dirbtinį saldiklį ar pridėtus vitaminus, išsprendžiama pykinimo problema.

Valgykite bananą 30 minučių, kol geriate savo purtyklę. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, bananai skatina gleivių susidarymą iš skrandžio gleivinės, kad apsaugotų skrandį nuo rūgštinių virškinimo sulčių, galinčių sukelti pykinimą.

Pabandykite gerti mažesnes porcijas. Padalinkite baltymų maišymą į dvi ar daugiau porcijas. Jei vartojate nedidelius kiekius, jūsų baltymų drebėjimas gali būti lengviau virškinamas. Stenkitės baltymų gerti lėtai, kad išvengtumėte oro nuryti. Geriamoji per greitai gali prisidėti prie pykinimo.

Imkite imbiero, kad išvengtumėte pykinimo. Jei pasikonsultuote su savo gydytoju ir nusprendėte, kad jis neatitinka medicininės būklės, maisto alergijos ar apsinuodijimo maistu, imbiero vartojimas gali padėti valgyti baltymus ir kontroliuoti pykinimą. Pabandykite imbiero šaknies arbata arba sumaišykite miltelių imbiero žiupsnelis į stiklinę vandens. Gerkite imbierą 20 minučių, kol geriate baltymų purtumą.