Kaip marinuoti lašišos filė

Lašišų filė tampa minkšta ir kepama po kepimo, jos turi lengvą ir rafinuotą skonį. Lašišą galima kepti, kepti, kepti arba kepinti. Prieš kepdami lašišos filė, marinuoti jas, kad pridėtumėte daugiau skonio. Dėl paprasto marinato, derinkite saldžius ir pikantiškus ingredientus su riebalais arba naudokite salotų padažu. Jei planuojate marinuoti lašišą, prieš valgydami filė jums reikės maždaug valandos paruošimo laiko.

Ištirkite lašišą prieš marinuodami. Filė turi būti tvirta ir rausvos spalvos, ji turi būti švelni. Jei žuvys atrodo pasikeitusi arba yra tarpų tarp raumenų skaidulų, žuvys greičiausiai nebėra šviežios, todėl jūs turite jį išmesti.

Pasirinkite lašišos marinatą. Geras pasirinkimas – tai aviečių vinigretinės padažas, italų padažas ar ryžių acto padažas.

Lašišų filė įdėkite į seklią kepimo skardą. Lašišai užpilkite marinatu. Jums reikės maždaug 3 šaukšto. Iš 1 lb. žuvies. Naudokitės žnyplėmis, kad keletą kartų sugadintumėte žuvį, kad įsitikintumėte, jog lašiša visiškai uždengiama marinatu.

Uždenkite kepimo indą sandariai su plastiko apvalkalu arba aliuminio folija. Padėkite patiekalą į šaldytuvą. Mažiausiai lašišos turėtų marinuoti 30 minučių. Tačiau marinuoti ne ilgiau kaip vieną valandą.

Iš marinato pašalinkite lašišos filė. Išmeskite likusį marinatą. Kuko nedelsiant, priklausomai nuo pasirinkto metodo.