Kaip padaryti lengvą persikų pyragą su konservuotų persikų

Pradėti apdailą: 50 minučių; porcijos: 8; sunkumas: lengva; konservuoti persikai supjausto persikų pyrago kaitinimo laiką apie pusę. Namų konservuoti persikai paprastai teikia geresnių rezultatų negu parduotuvėje nusipirktų konservuotų persikų, iš dalies todėl, kad jūs kontroliuojate cukraus, naudojamo konservavimui, kiekį. Jūs gaunate šiek tiek daugiau kontroliuojamo cukraus kiekio parduotuvėse nusipirktų persikų, jas gerai išleisdami prieš juos naudodami. Kalbant apie karpius, galite pagaminti namus pluta maždaug per 10 minučių. Jei eisi su paruošta pluta, jums reikia dviejų tipų, kad gautumėte geriausių rezultatų: 9 colių giliai konditerijos lukštą ir šaldytą plutą, kurią galite išpjauti, kad tilptų pyrago viršaus.

Šildykite orkaitę iki 350 F. Nustatykite pyrago pyragą iki kambario temperatūros. Išdėstykite pirmuosius pyragus pyragus pyrago lėkštėje.

Paspauskite apačioje esančias puses į pyrago plokštę, kad sukurtumėte tvirtą pritvirtinimą. Apvyniokite pyrago plyšio kraštus. Sukiokite kelias skylutes apatinėje drožlės dalyje.

Išpilkite persikus ir pridėkite juos į puodą. Į krosnį įpilkite sviestą, cukrų, cinamoną ir muskato sultinį ir sumaišykite ingredientus.

Persikai, cukrus ir sviestas kaitinkite vidutine karštimi, kol švelniai burbuliuoja aplink kraštus. Sumaišykite kukurūzų krakmolą 1 šaukštu šaltojo vandens ir sumaišykite į persikus ir sviestą.

Virti persikelti vidutiniškai, kol mišinys susitraukia apie 10 minučių. Įpilkite į keptuvę.

Švelniai supjaustykite įdaru plotu su drožlėmis. Pridėkite rezervuotą sirupą, jei reikia, kad užpildytumėte plutos.

Lengvas kaip pyragas

Lengvas Homemade Crust

Įdėkite antrą pyragą ant užpildo. Švelniai sudrėkinkite šio plutos kraštus į pirmojo kruopo pyragas. Sumaišykite kiaušinį ir pieną dubenyje.

Šepetys kiaušinių plovimą ant pyrago plytelės ir išilgai išvyniojto krašto. Kietojo peilio gabaliukais supjaustykite 1- 2 colių ilgio plyšius, atstumdami juos maždaug 1 colio atstumu. Arba užkemšite daugybę skylių pyrago viršuje, naudodami dantų pasta.

Kepkite pyragą 30-45 minučių arba tol, kol pluta sukels gilią aukso rudą spalvą. Iš krosnies išimkite pyragą ir padėkite ant aušinimo stovo ir leiskite jam atvėsti prieš patiekiant.

Sumaišykite miltus ir druską dubenyje šakute ar švilpiu. Supjaustykite daržovių sutrumpinimą, naudodami konditerijos pjaustytuvą ar šakutę.

Pabarstykite vandeniu virš miltų ir sutrumpinkite. Sumaišykite mišinį, kol tešla susilydys.

Tešlą formuokite į rutulį ir supjaustykite į netgi pusę. Apvyniokite kiekvieną tešlos pusę plastiko apvyniojimu ir laikykite juos šaldytuve, kol būsite pasirengę juos naudoti.