Mažai estrogeno simptomai jaunesnėse moterims

Mažo estrogeno simptomai dažniausiai atsiranda moterims artėja ir patiria menopauzę. Tačiau jaunesnės moterys taip pat gali patirti mažai estrogeno, tačiau jų simptomai (ir priežastys) skiriasi nuo menopauzinių moterų. Yra trijų rūšių estrogenai: estriolis, estradiolis ir estonas. Kai kurios moterys natūraliai negamina vienos ar visų formų. Nenormalūs lygiai gali reikšti kiaušidžių ar antinksčių vėžio buvimą. Įvairiomis priežastimis jaunos moterys gali patirti mažą estrogeno kiekį, o bandymų tipas, naudojamas nustatant lygius, priklauso nuo simptomų, amžiaus, šeimos istorijos ir fizinio egzamino.

Simptomai

Dažniausias mažo estrogeno simptomas jaunesnėms moterims yra menstruacijų trūkumas ir vėlyvas vystymasis. Jaunesnės moterys, jaunesnės nei 40 metų, turinčios mažą estrogeną, gali patirti ankstyvą menopauzę, dėl kurios atsiranda karščio bangos ir naktinis prakaitavimas. Nuovargis yra bendras skundas, susijęs su būkle. Moterys praneša apie užmigusį, nemigą, lytinio potraukio trūkumą ir skausmingą bendravimą, kai estrogeno kiekis yra mažas arba pradeda mažėti. Nereguliarus menstruacijų ar menstruacijų stoka. Gali atsirasti šlapimo pūslės infekcijos ir galvos skausmas. Būklės pokyčiai, dėl kurių atsiranda verksmas, taip pat simptomai yra depresijos jausmas ir dirglumas. Taip pat atsiranda kaulų sumažėjimas, dėl kurio atsiranda osteoporozė. Nesugebėjimas pastoti gali sukelti mažą estrogeno kiekį jaunesnėse moteryse.

Funkcija

Estrogenas gaminamas daugiausia kiaušidėse. Kai kuriuos estrogenus gamina antinksčiai. Estrogenų gamybos signalai yra iš hipofizio, o jų lygis skiriasi visą gyvenimą priklausomai nuo moters menstruacijų ciklo stadijos. Estrogenas yra hormonas, kuris moterims suteikia moters savybes.

Sąlygos

Genetinė liga gali sukelti mažą estrogeną jaunesnėms moterims. Turnerio sindromas yra paveldima liga, sukelianti trumpą ūgį ir ovuliacijos trūkumą, normalų moterų vystymąsi ir menstruacijų stygių. Chemoterapija ar radiacija taip pat gali trukdyti estrogenų gamybai kartu su skydliaukės ligomis.

Kiti priežastys

Kitos sąlygos, kurios sukelia mažai estrogeno koncentraciją jaunesnėse moterims, yra pernelyg intensyvi mankšta, valgymo sutrikimai ir per mažas kūno riebalų kiekis. Extreme pratybos, prieš gimdymą ir jo metu, pavyzdžiui, gimnastika ir šokiai, gali sukelti mažą estrogeno kiekį, dėl to vėluojama normaliai vystytis moteriai. Mažo estrogeno simptomas jaunesnėse moterims yra uždelstas vystymasis ir menstruacijų stoka (amenorėja).

Kaip žinoti, ar estrogenas yra mažas

Jūsų gydytojas nustatys, kokio tipo kraujo ar šlapimo tyrimas reikalingas norint nustatyti, ar esate mažai estrogeno. Jaunesni moterys gali būti tiriami dėl FSH (folikulus stimuliuojančio hormono), tiesiogiai išmatuoti estrogenų gamybą. Kai estrogeno kiekis yra mažas, FSH koncentracija taip pat mažėja. Jaunesnės moterys, įtarusios, kad Turnerio sindromas gali būti ištirtas chromosomomis. Sindromas yra X chromosomų anomalijų rezultatas.

Mažas estrogeno lygio gydymas grindžiamas pagrindine priežastimi. Jaunesnės moterys, vykstančios per menopauzę, nėra gydomos taip pat kaip vyresnio amžiaus moterys, kurių estrogeno koncentracija yra maža. Visais atvejais pagrindinė priežastis lemia specifinį gydymą.

Kadangi žemo estrogeno lygio simptomai gali parodyti esamas sveikatos problemas, ypač jaunesnėse moterims, svarbu, kad jūsų gydytojas galėtų patikrinti. Jaunesnės moterys, turinčios mažai estrogeno lygio simptomų, turėtų būti vertinamos dėl priežasties ir gydymo.

Gydymas

Apsvarstymai