Aš susižavau skrandžiu, valgydamas ryžius

Ryžiai patiekiami įvairiuose patiekaluose, įskaitant sriubas, troškinius ir net desertus. Tai pagrindinis maistas, kuris paprastai yra lengvas virškinimo sistemoje ir dažniausiai rekomenduojama gydyti viduriavimą. Skrandžio skausmas, valgant ryžius, nėra dažnas simptomas daugumai žmonių, todėl jį turi įvertinti gydytojas. Skausmas gali būti susijęs su maisto alergija, maisto netolerancija ar apsinuodijimu maistu, priklausomai nuo jūsų simptomų ir skausmo dažnumo. Nustokite valgyti ryžius, kol gydytojas gali matyti.

Ryžiai retai valgomi atskirai. Jei skrandžio skausmas yra susijęs su maisto alergija, galite būti alergiškas ryžiams ar kitam ryžių patiekalui. Pavyzdžiui, daugelis ryžių patiekalų pagaminti su sviestu, soju ir kviečių produktais. Jei esate alergiškas bet kuriai iš šių sudedamųjų dalių, skrandžio skausmas gali būti susijęs su reakcija į šiuos produktus, o ne į ryžius. Jei pastebėjote, kad atsiranda įprasti alergijos simptomai, pvz., Dilgėlinė, gerklės patinimas, čiaudulys, astma ir virškinimo komplikacijos, kai valgote paprastus ryžius, gali atsirasti alergija ryžių baltymams. Maisto alergijos yra neišmestos ir yra gydomos, vengiant maisto produktų, kurie sukelia jūsų simptomus.

Maisto netoleravimas gali sukelti panašius virškinimo simptomus kaip maisto alergiją, tačiau tai yra kita būklė. Jei netoleruojate ryžių, sąlygą sukelia virškinimo sistemos defektas, o ne imuninės sistemos sutrikimas. Maisto netoleravimas atsiranda, kai jūsų žarnos negali tinkamai virškinti ryžiuose esančių baltymų dėl nepakankamo tam tikrų fermentų kiekio. Jei netoleruojate ryžių, per kelias valandas po ryžių valgymo išaugsite dujų, pilvo pūtimą, viduriavimą, pilvo skausmą, sutrinka kaklą, pykinimas ir vėmimas.

Jei atsiranda skrandžio skausmas, kai valgote ryžius kaip atskirą atvejį, galite apsinuodyti maistu. Apsinuodijimas maistu sukels skrandžio skausmą po dviejų ar keturių valandų po ryžių, užterštų infekciniu organizmu. Apsinuodijimo maistu simptomai yra sunkus pilvo skausmas, per daug vėmimas, pykinimas ir viduriavimas. Kai kuriais atvejais apsinuodijimas maistu gali sukelti žemo lygio karščiavimą. Simptomai dažniausiai trunka nuo vienos iki 10 dienų, o diagnozę patvirtinti gydytojas turi įvertinti.

Jei pasireiškė kraujas vėmimu ar viduriavimu, nedelsdami paskambinkite savo gydytojui, nes tai gali būti rimtesnės būklės ženklas. Jei atsiranda viduriavimas nuo ryžių vartojimo, galite išsivystyti. Padidinkite skysčių, kuriuos geriate, kiekį, kad užtikrintumėte, kad jūs išliktumėte drėgna.

Maisto alergija

Maisto netolerancija

Apsinuodijimas maistu

Įspėjimas