Kaip įkvėpti skonių į cupcakes

Techniškai kalbant, skonio įpylimas į keptuvę apima skalavimo skysčio skysčio minkymą ir skysčio naudojimą tešloje, užpildymo ar papildymo. Kartais infuzija yra būtina norint pasiekti tam tikrą skonio profilį, tačiau šiuolaikinėje kepimo spintoje yra skonio ekstraktai, kurie suteikia patogią alternatyvą ir taip pat duoda gerų rezultatų. Jei turite laiko, infuzijos leidžia egzotiškus ir neįprastus aromato derinius.

Vanilė

Vanilės ekstraktas beveik visur yra kepta, o dauguma cupcake receptų reikalauja šaukštelio ar dviejų. Užpilkite vanilinio skonio keksukais vietoj ekstrakto, nulupkite pusę džiovintos vanilės pupelės ir išvalykite sėklą. Įdėkite sėklų ir pupelių į receptūros skystą komponentą – paprastai pieną – ir šildykite mišinį, kol tik garuosite. Pašalinkite jį nuo karščio, padėkite, palaukite, atvėsinkite, išimkite pupelę ir tęskite receptą. Vanilinių pupelių užpilai duoda skanius, ryškiai raudoną pyragą.

Arbata ir kava

Arbatos aromatizuoti cupcakes yra madinga procedūra, ir infuzijos procesas yra panašus į puodelio arbatos. Švelniai sudrėkinkite tešlos skysčio komponentą ir įpilkite maždaug 4 arbatinius ar 2 šaukštus atpalaidžios arbatos dešimtyje cupcakes. Uždenkite skysčio ir nuimkite jį nuo karščio. Palikite 10 minučių kietą, tada išimkite tepalo dangas arba padenkite skysčio. Aromatinės arbatos, tokios kaip Chai ir Earl Gray, puikiai dirba. Kavos įpylimui naudokite šviežiai maltą kavą arba pakeiskite skystį recepte stipriomis paruoštomis kavomis. Žalios arbatos skonio keptuvėms, įpilkite miltelių žaliosios arbatos, vadinamos “matcha”, tiesiai į tešlą.

Citrusiniai vaisiai ir aromatinės medžiagos

Norėdami įpilti citrusų skonių, naudokite želatiną, kad pašalintumėte lazdelės iš citrinos, apelsino ar kitų citrusų vaisių. Įplaukite lašą į recepto sudrėkintą skystą komponentą, pašalinkite iš karščio, dangtelio, atvėsinkite ir padėkite. Tą patį galite padaryti su gabaliukais šviežio imbiero, cinamono lazdomis, kardamono ankštomis ar pipirų kukurūzais. Šios rūšies infuzijos yra labiausiai naudingos, kai norite įdėti skonį be mažų gabalėlių arba išdžiovinti ar prieskonių tešloje. Priešingu atveju, taip pat gerai pridedamas smulkiai tarkuotas citrusinių žolelių, imbiero ar miltelių prieskonių tiesiai į cupcake tešlą.

Alkoholiniai gėrimai ir alus

Nedidelis kiekis alkoholio gali pridėti skonio skylę keksukams. Pavyzdžiui, romo razinų keptuvėse pamerkite razinus romoje ir į tešlą pridėkite romo šaukštą. Kitas, sluoksnis dar daugiau skonio su romo glazūra ir rumu sluoksnis. Kirsch – vyšnių brendis – prideda sudėtingą vaisių skonį vanilės ar šokolado cupcakes. Tamsi alaus, pvz., Lizdai ir stalčiai, suteikia šokoladui ir meduolių plytelėms įdomius aspektus. Pakeiskite keletą arba visą skystą receptūros komponentą pasirinktu alumi.

Granuliuotas baltasis cukrus turi neutralų skonį, bet tik šaukštas ar du kiti saldikliai prideda išskirtinių skonių. Tengi, turtinga melasa, pagyvina imbierą, prieskonius ar šokolado cupcakes. Klevų sirupas prideda karamelės ir žolelių užrašus ir puikiai derina riešutus. Tai puikus skonio glazūros ir glaistymas. Keisti klevo ekstraktą, jei tikras dalykas yra per brangus. Rudas ryžių sirupas ir rudasis cukrus tiek subtiliai, karamelinis tonus. Pakeiskite baltojo cukraus ir kitų saldiklių atsargiai atsargiai, nes tai gali pakeisti pyrago tekstūrą.

Gėlių prieskonių rožinis vanduo ir oranžinės gėlių vanduo yra Viduržemio jūros pyragaičių pagaminti ir yra plačiai prieinami, pigūs ir puikūs. Abu daro puikus kvapas, skirtus cupcakes ir cupcake glazūros. Dar vienas įprastas būdas prieskonių kepimui su skoniu – glajus juos su įpuršktu paprastu sirupu. Sumaišykite vandenį, cukrų ir kvapią medžiagą padaže ir švelniai sumaišykite mišinį, kol cukrus ištirps. Leisk jam atvėsti ir laikyti sirupą kvapiosiomis medžiagomis intensyviam skoniui. Citrusinių žievelių, imbiero, levandų, rozmarinų ir kitų vaistažolių vaisiai yra įdomūs ir skanūs keksine glazūra.

Saldikliai

Kitos infuzijos