Kaip keptos daržovės išlaikyti maistines medžiagas

Skrudinant daržoves yra sveikas būdas jiems padėti, nes nereikia didelio kiekio aliejaus ar sviesto. Tačiau daržovių gaminimas labai aukštoje temperatūroje gali sukelti maistinių medžiagų praradimą, tačiau tai darant teisingai, saugo daržovių mitybą neprarandant skonio. “Fit Day” duomenimis, daržovių laikymas šaldytuve, kol bus paruoštas, turėtų padėti išsaugoti maistines medžiagas. Daržovės yra geras pluošto, vitaminų, mineralų ir antioksidantų šaltinis, todėl jie turėtų būti sveikos ir subalansuotos mitybos dalis. Skrudinant juos dažnai išryškina saldumas, todėl jie tampa labiau patogu žmonėms, kurie tikrai neaugo daržovių.

Įkaitinkite orkaitę iki 400 laipsnių F. Visą kelią galite pereiti iki 500 laipsnių, bet kuo aukštesnė temperatūra, tuo greičiau daržovės pradeda prarasti maistines medžiagas.

Supjaustykite daržoves į gabalus. Daržovės, kurios kepamos gerai, yra bulvės, paprikos, svogūnai, šparagai, runkeliai, brokoliai, briselės kopūstai, žiediniai kopūstai, moliūgai ir morkos. Grupės daržovės, kurios yra panašios į kietumą kartu, nes kitaip vienas daržovių gali būti visiškai skrudinta, o kiti vis dar virti. Pvz., Svogūnai ir paprikos gali būti pagaminti maždaug tuo pačiu greičiu.

Padengti daržoves. Purškite slapuką su virimo purkštuvu. Supjaustytus daržoves įdėkite į dubenį ir išdžiovinkite kepimo aliejumi. Maišykite daržoves, kad įsitikintumėte, kad jie lygiai padengti aliejumi ir supilkite juos ant virimo lapo. Švelniai purvinkite viršuje virimo purkštuvu. Purškimo medžiagoje yra mažiau kalorijų nei aliejus, todėl galite gauti rudos ir traškios daržovės be didelių pridėtų kalorijų ir riebalų.

Daržovių sezonas. Tai gali būti taip paprasta, kaip pabarstyti druska ir pipirais. Arba galite naudoti žoleles, tokias kaip rozmarinas arba čiobreliai, kad sukurtumėte naujų skonių. Česnakai ir prieskonių druska taip pat prideda skonio. Citrinų sultys arba apelsinų žievelė suteikia daržovėms gaivinantį skonį, o čili milteliai ar Cayenne paprika prideda šiek tiek šilumos. Eksperimentuokite su skoniu, kol nerandate norimo.

Kepkite daržoves apie pusvalandį. Daržovių virškinimas lemia maistinių medžiagų praradimą, todėl būtinai juos pašalinkite iš orkaitės, kai tik jie bus baigti. Jie turėtų būti tvirti, bet pakankamai minkšti, kad jie nebebūtų žali ir jie būtų lengvai kramtyti. Kai kurie daržovės gali užtrukti šiek tiek ilgiau arba truputį mažiau laiko, todėl žiūrėkite juos atsargiai. Naudokite mentelę, kad daržovės būtų įjungtos į pusvalandį, kad pasiektumėte tolygiai.