Kaip motyvuoti nutukusius žmones naudotis

Ligos kontrolės ir prevencijos centrai taiko terminą “nutukę” bet kuriam asmeniui, kurio kūno masės indeksas yra 30 ar didesnis. Kadangi šiuo metu 1/3 visų suaugusiųjų laikomi nutukusiais, yra didelė tikimybė, kad nutukimas paveikia jus netiesiogiai per draugus ir šeimos narius. Jei kas nors, kam jums patinka, yra nutukęs, jo sveikata gali būti niokojanti. Motyvu jį pradėti vykdyti, kad sumažintų jo svorį ir riziką širdies priepuoliui, insultui, diabetui ir mirčiai.

Suplanuokite ar pasirūpinkite savo artimuosius gydytojo paskyrimu. Tai ne tik padeda jam išgirsti apie savo sunkumą iš medicinos specialisto, bet ir pats saugiausias būdas pradėti treniravimo programą. Gydytojas suteiks bendrą fizinę galimybę užtikrinti, kad jis yra pakankamai sveikas pratimui, ir netgi pasiūlyti keletą saugių pratimų. Naudokite paskirtą informaciją, kad pradėtumėte planuoti pratybų programą.

Sukurkite struktūruotą kasdienio pratybų planą. Jūsų draugui reikia 30 minučių treniruotės per dieną, tačiau, jei ji ilgai negalės išlaikyti fizinio krūvio, gali būti naudinga nutraukti treniruotę į daugiau valdomų trečdalių. Naudodamiesi tik 10 minučių vienu metu, jūsų draugas palaiko fizinę veiklą ir visą sumą, kurią ji turi, norėdama pamatyti pokyčius.

Siūlykite pratimų metodus, kuriuos pažįstate, kad jūsų draugas patiks ir galės išlaikyti. Kadangi jo kūnas buvo paveiktas per didelio svorio, išvengti didelio smūgio pratimai, kurie spaudžia jo sąnarius. Kai kurie puikūs fizinių pratimų būdai yra vandens aerobika, vaikščiojimas, elipsės, jogos ir tai chi. Kai jūsų draugas praranda svorį ir tampa sveikesnis, ji gali išbandyti intensyvesnius treniruotes.

Siūlome savo pagalbą kartu. Nutukimas gali būti izoliavimo būklė ir paprasčiausiai pasakoti savo draugui, kurį jis turi vykdyti, galėtų jaustis blogiau. Vietoj to vykdykite socialinę veiklą, kur kartu dalyvaujate ir, jei reikia, pasiūlysite paramą. Ne tik pratimai tampa mažiau izoliuoti, bet jūs taip pat suteiksite savo draugui nustatytą tvarkaraštį ir atskaitomybę, kad jis nepraleistų treniruočių ar visiškai atsisakytų.

Atkreipkite dėmesį į mažus ir didelius laimėjimus, kai jūsų draugas pasiekia savo tikslus. Pratimai trunkančioms 30 minučių kiekvieną dieną per visą savaitę nusipelno sveikinimų ir nedidelių atlygių, pavyzdžiui, naujo treniruotės įrankio. Kiekvieną kartą, kai jūsų draugas patiria svarbų įvykį, būk teigiamas ir sveikinantis. Jei tavo draugas nepasiekia savo tikslų, niekada nedaryk ir nepasiduokite. Vietoj to, padėkite jai nustatyti naujus, labiau pasiekiamus tikslus, kuriuos dirbate kartu.