Kaip patikrinti paprastą cukrų

Paprastas cukrus, dar vadinamas monosacharidais, yra pagrindinis angliavandenių vienetas. Skirtingai nei sacharozė, pagaminta tiek iš gliukozės, tiek iš fruktozės cukraus molekulės, paprastas cukrus yra atitinkamai gliukozė arba fruktozė. Kompleksiniai cukrūs arba polisacharidai yra maisto produktuose, pavyzdžiui, daržovėse ir sveikiose grūduose. Galite išbandyti šiuos paprastus cukrus savo maisto produktuose, naudodami Benedikto reagentą, iš vario sulfato ir natrio hidroksido tirpalą. Šį tirpalą galite įsigyti vaistinėse, nes jis vartojamas diabetikams šlapime nurodyti cukraus buvimą.

Įjunkite karštą plokštelę į vidutinį šilumą ir įdėkite stiklinę 100 ml vandens. Padarykite jį virimui.

Jei mėgintuvėlyje yra skysčio, įpilkite 4 ml maisto mėginio į mėgintuvėlį. Jei bandote kietą maistą, galite naudoti maisto perdirbėją, kad jį ištirpintumėte, pridedant nedidelį kiekį vandens arba susmulkinkite daiktą į miltelius, naudojant skiedinį ir pestle. Į miltelius įpilkite vandens ir supilkite į mėgintuvėlį.

Į mėgintuvėlį įpilama maždaug 1 ml Benedikto tirpalo, naudojant lašintuvą. Vamzdelį lėtai sukite prieš laikrodžio rodyklę, kad reagentas būtų tolygiai paskirstytas.

Įdėkite mėgintuvėlį į stiklinę, kol pastebėsite, kad spalva pasikeičia – paprastai šis procesas trunka penkias minutes.

Patikrinkite spalvos pasikeitimą, jei jis yra. Benedikto reagentas turi spalvų pasikeitimo gradientą iš mėlynos spalvos, tai reiškia, kad nėra paprastų cukraus, žalia, geltona, oranžinė, raudona ir ruda. Spalvų seka rodo didėjantį paprasto cukraus koncentraciją, žalios spalvos yra mažiausios, o ruda – didžiausia.