Kaip saugiai gaminti kiaulienos dešra

Nevalyta kiauliena gali turėti keletą bakterijų ir parazitų, o žalioji kiaulienos dešra nėra išimtis. Ruošdami kiaulienos dešrelę, ypatingai atsargiai pasirūpinkite, kad nepakenktumėte sau ir jūsų šeimai bakterijoms, tokioms kaip salmonelių ir stafilokokų aureus, ir tam tikram parazitui, vadinamam trichinella spiralis. Po keletos paprastų kiaulienos dešrų paruošimo žingsnių šeimos nariai galės mėgautis ja, nesijaudindami dėl maisto sukeliančių ligų.

Atšildykite kiaulienos dešrelę, jei ji užšaldyta. Tai galite padaryti mikrobangų krosnelėje, naktį šaldytuve arba šaltu vandeniu. Neleiskite kiaulienos produktams atšildyti kambario temperatūroje.

Kruopšciai nusiplaukite rankas su muilu ir karštu vandeniu prieš paruošdami kiaulienos dešrelę.

Išimkite dešrelę iš pakuotės. Nedelsdami išmeskite pakuotę į šiukšliadėžę ir dezinfekuokite bet kokį paviršių ar indą, su kuriuo pakuotė susilietė.

Kepta ar mikrobangų sausoji dešra. Jei naudojate keptuvę, virkite dešrelę vidutinio karščio metu, kol nebus rausvos mėsos. Tas pats pasakytina apie mikrobangų gaminimą.

Kepkite kepsnius, kepkite kepsnius arba kepkite dešrelės. Kepimui, jūs turite nustatyti savo krosnį iki 325 laipsnių F. Dešrelės yra saugios valgyti esant vidinei temperatūrai 160 laipsnių F, matuojamai mėsos termometru, arba kai rausva mėsa neatitinka nuorodos.

Kruopšciai nusiplaukite rankas karštu vandeniu ir muilu.

Dezinfekuokite visus paviršius, užterštus žalio kiaulienos dešra. Visus indus, tokius kaip peiliai ir pjaustymo lentos, padėkite indaplovėje arba plaukite labai karštu vandeniu ir indų muilu.

Karšta paruošta kiaulienos dešra.