Kaip sumažinti randą po molio pašalinimo

Chirurginio molio pašalinimas gali atsikratyti šios erzina tamsios vietos, bet vietoje jo gali palikti matomą baltą randą. Randai atsiranda, nes kūnas skubina išgydyti save, o procesas pernelyg išgydo, sukelia ilgalaikį uždegiminį atsaką ir sluoksniuojantis kolageno perteklių. Nors pagrindinis šio proceso mechanizmas lieka nežinomas, atrodo, kad genetai vaidina daugiau vaidmens randų formavime nei priežiūra, ir dauguma randų prevencijos pastangų turi mažai įrodytą poveikį. Tačiau galite imtis priemonių, kad būtų išvengta randų susidarymo.

Vadovaukitės gydytojo instrukcijomis dėl tinkamos priežiūros. Venkite neliesti žaizdos, reguliariai keiskite padažus ir vengti intensyvaus fizinio krūvio, kuris gali iš naujo atidaryti žaizdą ar sudaužyti dygsnius.

Laikykite žaizdą švarią. Užpilkite vandenilio peroksidu ir naudokite trigubą-antibiotikų drėkinamąjį kremą. Tikslas yra sumažinti organizmo uždegiminį atsaką, o bakterijų ar nuolaužų buvimas paskatins stipresnį atsaką.

Drėkinkite žaizdą nuo keturių iki šešių kartų per dieną stipriu, storu tepalu ar grietine, tokiu kaip vazeliną, šaukštą sviestą arba kakavos sviestą. Nenaudokite drėkintuvo, kol žaizda suformuotų šašelį.

Švelniai masažuoti aplink žaizdą, kad būtų skatinamas kraujo tekėjimas.

Uždenkite uždegimą.

Gerkite daug skysčių ir sekite dietą, kurioje yra daug produktų, kurie yra tinkami odai. Sveika oda yra mažiau randama, o hidratacija padeda išlaikyti odą. Pagrindinės odos maistinės medžiagos yra vitaminas A, vitaminas C, vitaminas E, cinkas, omega-3 riebalų rūgštys, polinesočiųjų riebalų ir mononesočiųjų riebalų. Apelsinų daržovės paprastai turi daug vitamino A, o citrusiniai vaisiai aprūpina daug vitamino C. Dėl gerų riebalų ir vitamino E valgykite daug riešutų, sėklų ir alyvuogių aliejaus.

Dėvėkite apsaugą nuo saulės ir išvenkite žaizdos poveikio saulei.

Taikyti vietinį silikono gelio randų gydymo lapą, kurį galima įsigyti iš vaistinės. Dėvėkite dėklą nurodytu laikotarpiu: dažniausiai apie 12 valandų per dieną. Lakštai gali praeiti daug mėnesių, tačiau keli tyrimai rodo, kad šie lakštai yra veiksmingi, ypač pacientams, turintiems didelį genetinį rizikos faktorių.