Žinomos alerginės reakcijos į granatinius vaistus

2000 m. Žurnalo “Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnalas” paskelbtame tyrime granatuose yra antioksidantų kiekis, tris kartus didesnis nei žalioji ar raudona vynas. Šis tyrimas kartu su kitomis mitybos pranašumais prisidėjo prie supratimo, kad granatas yra super vaisius. Tačiau, kaip stebuklingas, nes viskas gali atrodyti, beveik visada yra neigiamas. Vartojantys granatai dažnai gali sukelti pavojingų alerginių reakcijų.

Granatinių alergijų

Alergija granatams yra reta. Iš tikrųjų mokslininkai pirmąjį žinomą atvejį pranešė žurnale “Allergy” 1991 m. Toje instancijoje buvo 85 metų moteris, kurios liežuvis susilpnėjo po vaisiaus valgymo, – tai, kaip praneša Merilendo medicinos centro universitetas, dažniau laikomas maistu, kuris gali padėti kovoti su kitų alergijų simptomais. Nepaisant to, alergija granatams gali būti pavojinga gyvybei. Kaip retai tai gali būti, visada turite rimtai atsižvelgti į alergiją.

Simptomai

Simptomai, apie kuriuos pranešta apie granato agresiją, yra būdingos alerginėms reakcijoms į maisto produktus. Niežėjimas, dilgėlinė, patinimas, dirginimas gerklėje ir skrandžio skausmas yra dažni simptomai, praneša dr. Ves Dimov, Čikagos universiteto alergologas. Sunkiais atvejais gali pasireikšti dusulys, kvėpavimo pasunkėjimas, gerklės patinimas ir anafilaksinis šokas. Sąlytis su oda ir granatūne gali sukelti alerginę reakciją, galinčią sukelti dilgėlinę, patinimą po oda, sloga ar niežulys arba sunku kvėpuoti.

Pirmoji pagalba

Namu vartojimo būdai nepakeičia tinkamos medicininės priežiūros, tačiau iki to laiko jūs galbūt galėsite palengvinti simptomus. MedlinePlus internetinė medicinos enciklopedija rekomenduoja vengti bet kokio papildomo kontakto su maistu, įtariamu, kad sukelia reakciją – šiuo atveju granatu. Jei simptomai susiję su odos būkle, pabandykite nesukelti zonos, nesvarbu, ar jie buvo šveisti, ar ilgai kontaktuodami su muilu ir vandeniu. Tepkite odos losjoną ar tepalą, kad išlaikytumėte odos drėgmę ir dėvėtų laisvą drabužius. Antihistamininiai vaistai, nosies purškalai ar dekongestantai gali dar labiau palengvinti simptomus.

Medicininis gydymas

Jei yra sunkių reakcijų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kvėpavimo sutrikimai ir anafilaksinis šokas gali būti mirtinas. Būkite atsargūs svaigulys, silpnumas, sumišimas, mieguistumas, švokštimas, poodinis patinimas ir skausmas krūtinėje. Jei reikia mažiau skubių simptomų, vis tiek turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad gautumėte tinkamą diagnozę. Jei nieko kito, tiesiog žinant, ar tai yra alergija, ar ne, yra verta problemų.