Kaip gydyti aukštą kalio kiekį

Kalis yra gyvybiškai svarbus daugeliui kūno funkcijų, įskaitant virškinimą, metabolizmą ir raumenų audinio reguliavimą. Tačiau ar žmogus gali patirti hiperkalemiją, būklę, kai žmogus kraujyje patiria pernelyg didelį kalio kiekį. Nors kai kurie vidutiniškai kalio kiekiai gali būti tiesioginis kalio turinčios dietos rezultatas, hiperkalemija gali rodyti sunkesnę būklę, tokią kaip inkstų sutrikimas. Dėl šios priežasties svarbu imtis veiksmų, kad būtų sumažinta žmogaus kalio koncentracija, siekiant atkurti pusiausvyrą su kūnu.

Sumažinkite didelio kalio maisto kiekį savo dietoje. Nors kalio sudėtyje yra mažiausiai mikroelementų daugelyje maisto produktų, venkite maisto produktų, kurių sudėtyje yra 250 mg ar daugiau. Pavyzdžiai: grūdų duona, žemės riešutų sviestas, riešutai, figos, šokoladas, abrikosai, avokadas, bananai, kriaušės, razinos, kepintos pupelės, morkos, moliūgai, špinatai, moliūgai, pomidorų padažas, pienas, moliuskai, šukutės, lašiša, jautiena , Pinto pupelės, jūrų pupos ir druskos pakaitalai.

Pakeiskite didelio kalio maisto produktus, kurių sudėtyje yra mažai kalio maisto produktų, pvz., Baltųjų miltų, obuolių, gervuogių, mėlynių, vyšnių, spanguolių, kopūstų, agurkų, svogūnų, agurkų, žirnelių, žaliųjų paprikų, vištienos, Kalakutiena, tunais, kiaušiniais, krevetėmis, čederiu arba šveicarišku sūriu.

Sumažinkite kalio kiekį savo mėgstamiausiuose maisto produktuose išplovimu, procesą, kuris apima dvi valandas ar ilgiau mirkant didelius kalio daržoves vandenyje. Išleisk vandenį, tada virkite daržoves.

Imtis diuretikų, skirtų kalio kiekiui organizme sumažinti. Šie vaistai turi būti paskirti gydytojo ir dažnai rekomenduojama asmeniui, kuriam yra lėtinis inkstų nepakankamumas.

Vykdykite kitus gydymo būdus, kad sumažintumėte kalio kiekį organizme ir pagerintumėte inkstų funkciją. Kadangi inkstai yra atsakingi už kalio filtravimą organizme, tokie gydymo būdai kaip dializė turi veikti, jei nėra geros inkstų funkcijos. Kiti gydymo būdai, tokie kaip kalcio į veną, gliukozė ar insulinas, sumažina kalio kiekį organizme.