Kaip padaryti, kad migdolų skiltelės

Pjaustyti migdolai leidžia greitai pagaminti kepinius, salotas ir mėsą su trupučiu, baltymu ir skoniu. Nors galite supakuoti maišelį griežinėlio migdolų parduotuvėje, gali būti ekonomiškiau įsigyti visą migdolą ir supjaustyti juos patys, jei reikia. Mažas dydis ir šiurkšta oda gali labai sunkiai supjaustyti pjaustymą, todėl jūs turite išimti odą ir suminkštinti migdolų mėsą, kad jos būtų paruoštos pjaustyti.

Blanch migdolai, siekiant pašalinti odą. Blanšavimas – tai metodas, kuris naudoja pirmąjį karštą, tada šaltą vandenį, kad sušvelnintų migdolų odą, tuo pat metu sustabdydamas šildymo procesą, kad nebūtų maišoma migdolų. Migdolus įpilkite į kriauklę per kriaukle ir nusiprauskite keturkojančiu verdančio vandens. Tada greitai nuplaukite ledo šaltu vandeniu.

Išverkite odą iš migdolų, naudodamiesi pirštais pirmyn ir atgal. Pašalinant odą yra neprivalomas žingsnis, jis padeda sušvelninti migdolus lengvesniam pjaustymui, taip pat suteikia malonią tekstūrą, naudojant receptus iš migdolų.

Švelni migdolai prieš pjaustant. Leiskite jiems visiškai išdžiūti, tada įdėti į mikrobangų krosnelę 30 sekundžių iki šilto, bet ne karšto.

Perduoti migdolus pjaustymo lentoms. Su aštriu peiliu gabaliuką veržliais migdolais. Kai pjaustysite, nulenkite pirštų galiukus pagal savo rankas, kad netyčia nenusimatytų pirštų ant tokio mažo paviršiaus.

Laikykite griežinėliais migdolus sandariai uždarytoje talpyklėje vėsioje, sausoje vietoje arba įdėkite į plastikinį maišelį ir laikykite šaldytuve.