Trūksta sieros organizme

Siera yra trečiasis svarbiausias jūsų kūno mineralas – po kalcio ir fosforo. Sieros yra jūsų raumenyse, odoje, kauluose ir net jūsų plaukuose, taip pat daugelyje kitų jūsų kūno sistemų. Tai padeda išlaikyti jūsų odos elastingumą, o sieros susirišimas padeda išlaikyti savo raumenis, odą ir kaulus. Sieros trūkumas gali sukelti daugybę sveikatos problemų.

Sieros pagrindai

Siera padeda gaminti svarbų jūsų kūno antioksidantą, vadinamą glutationu, kuris apsaugo ląsteles nuo pažeidimų. Siera taip pat padeda kurti junginius, kurie palaiko jūsų sąnarius. Jei nepakanka sieros, gali pasireikšti sąnarių skausmas. Sieros yra tokiuose papilduose kaip chondroitino sulfatas ir gliukozamino sulfatas. Kai kurie geri mitybinės sieros šaltiniai yra ankštiniai, česnakai, svogūnai, Briuselio kopūstai, šparagai, kopūstai, kviečių gemalai, kiaušiniai, sūris, žuvis ir mėsa.

Įtakoja jūsų sveikatą

Sieros trūkumas organizme gali sukelti arba sustiprinti įvairias sąlygas, įskaitant spuogus, artritą, trapumą, nagus ir plaukus, traukulius, depresiją, atminties praradimą, virškinimo trakto sutrikimus, bėrimus ir netgi lėtą žaizdų gijimą. Sieros trūkumas organizme taip pat gali prisidėti prie nutukimo, širdies ligų, Alzhaimerio ir lėtinio nuovargio. Nors sieros trūkumas gali sukelti skausmą ir su uždegimu susijusius raumenų ir skeleto sutrikimus, junginys taip pat yra gyvybiškai svarbus reguliuojant jūsų metabolizmą. Nepakanka sieros jūsų kūne gali sukelti atsparumą insulinui – ir insulinas yra gyvybiškai svarbus cukraus kiekio organizme reguliavimui.

Apriboja normalios ląstelės funkcionavimą

Mokslo žurnale “Mityba ir medžiagų apykaitos tyrimas” nustatyta, kad daugelis žmonių, ypač didelė pagyvenusių žmonių dalis, negauna pakankamai sieros savo mityboje. Tai yra svarbu, sako tyrimo autoriai, nes be pakankamo sieros jūsų organizmui sunku atsikratyti toksinų per kepenis. Autoriai taip pat pažymi, kad be pakankamo sieros jūsų ląstelės negali normaliai veikti, nes siera yra gyvybiškai svarbi jūsų ląstelių ir organų struktūros išlaikymui. Sieros trūkumas gali užkirsti kelią jūsų ląstelėms gauti pakankamą deguonį per kvėpavimą, kuris yra gyvybiškai svarbus tinkamai smegenų funkcijai ir visai ląstelių veiklai.

Sieros kiekio padidinimas

Tai ne tik tai, kiek sieros gaunate į savo mitybą, bet ir dietos, kurią valgote, rūšis. Pavyzdžiui, jei valgysite mažai riebalų turinčią dietą, sumažės cholesterolio sulfatas, kuris yra svarbi jūsų organizme esanti sieros forma, patenka į virškinimo sistemą iš kepenų, todėl jūsų virškinimo sistema bus pažeidžiama Patogenai. Geriau statyti maistą su mažai angliavandenių turinčia dieta, turinčia pakankamai baltymų. Saulės poveikis taip pat gali padidinti sieros kiekį, nes jūsų oda sintezuoja vitamino D-3 sulfatą, kai jis yra saulės spindulių.