Kaip garuoti menkių filė elektriniame garintuve

Valant maisto produktus, jie gaminami iš garo, pagaminto, kai gaminys uždengiamas šildomame konteineryje. Menkė yra tvirta, baltoji žuvis, kuri puikiai tinka garuose, o poros puikiai tinka daugeliui skonių. Elektrinis garintuvas imasi garuoto menkių spėlionių, leidžiantis per trumpą laiką paruošti sveiką maistą, naudojant maisto ruošimo metodą, kuris padeda išsaugoti žuvyje esančias maistines medžiagas.

Paruošimas

Prieš tiekdami menkę į elektrinį garintuvą, filė visiškai atšildykite šaldytuve arba panardinkite į šaltu vandeniu. Tai leidžia jiems lygiai kepti visoje. Dauguma žolių ir prieskonių nukrenta garuose dėl drėgno šilumos, dėl ko sumažėja jūsų menkių skonio galimybės. Siekiant kovoti su šia problema, menkės filė įdėkite į aliuminio folijos gabalėlį, užpilkite česnakais, citrinų sultimis ir vaistažolėmis ir įpakuokite ją prieš garinimą. Prieskoniai, įdėkite į vandenį, įkvepia menkes ir skonį.

Nurodymai

Vadovaukitės gamintojo instrukcijomis, kaip naudoti elektrinį garintuvą. Paprastai į garintuvo rezervuarą įpilkite vandens, įdėkite menkių filė į paskirtą konteinerį, saugiai pakeiskite dangtį ir įjunkite gaminį. Nustatykite laikiklį ant savo elektrinio garintuvo pagal gaminio pateiktus kepimo laikus. Paprastai žuvies filė trunka apie 5-10 minučių, kad būtų garuojamas, priklausomai nuo jo storio. Dauguma elektrinių garintuvų pypteli, kai virti. Meškos vidinės temperatūros bandymui naudokite mėsos termometrą. “FoodSafety.gov” rekomenduoja valgyti žuvį, kai ji pasiekia 145 laipsnių F arba karštesnė. Iš karto išimkite menkių filė, kad išvengtumėte viršaus valgymo, todėl žuvis gaivi ir sunkiai kramtyti.

Pasiūlymų teikimas

Švelnus troškintos menkių poros skonis pagamintas iš įvairių skonių, leidžiantis įvairiais būdais išbandyti žuvį. Paprastas purškimas druskos ir pipirų su citrinų sultimis ant troškinto menkių yra lengviausias būdas suteikti jai skonį ir išryškinti natūralų skonį. Kruopos, bazilikas, ergraksas ir imbieras yra geri žolelių pasirinkimai, kurie papildo garstytuosius menkes skonį. Patiekiančią menkę patiekite su šviežiomis žaliosiomis salotomis arba garruotu skvošo ir morkų. Kepta, skrudinta arba bulvių koše yra dar vienas geras garstytu menkių skonio akstinas. Rice pilaf, quinoa arba skrudintos šparagai – tai kiti patiekalai su troškintomis menkėmis.

Steamero pasirinkimas

Elektriniai garintuvai yra daugelyje namų tiekimo parduotuvių, o jų dydis ir kaina yra skirtingi. Jei ruošiatės didelius patiekalus, pasirinkite garintuvą, kuriame yra daugiau nei viena menkių filė, taigi vienu metu galite užpildyti kelias porcijas. Mažesnių patiekalų gaminimas reiškia, kad galite įsigyti mažą produktą, kuris paprastai kainuoja mažiau. Kai kuriuose garintuvuose yra keli skyriai. Tuo pačiu metu naudokite maistą ir daržoves, kad valgytumėte greitai ir mažai pastangų.