Kaip gydyti kalio trūkumą

Kalis yra esminis elementas, kuris padeda išlaikyti pusiausvyrą tarp kūno ląstelių ir skysčių. Ji taip pat atlieka pagrindinį vaidmenį, leidžiantį nervus reaguoti į stimuliavimą. Kalio trūkumas, dar vadinamas hipokalemija, atsiranda tada, kai kalio kiekis kraujyje yra mažesnis kaip 2,5 miliekvivalentai litre (mEq / L). Idealiu atveju, kalio lygiai turėtų būti nuo 3,6 iki 4,8 mEq / L. Pasak MayoClinic.com, labai mažas kalio kiekis reikalauja neatidėliotinos medicinos pagalbos ir gali būti pavojingas gyvybei. Hipokalemija paprastai atsiranda dėl vėmimo, viduriavimo, antinksčių sutrikimų ar diuretikų vartojimo.

Apsilankykite savo gydytojui, kad patvirtintumėte ir nustatytumėte žemo kalio kiekio priežastį. Diagnozė pagrįsta paprastais kraujo tyrimais siekiant patikrinti kalio kiekį. Kūnas paprastai palaiko reikiamą kalio kiekį, suderindamas su prarasto kalio kiekį, sumažėja lygis, kai per daug prarandama virškinimo trakte arba per daug išsiskiria su šlapimu.

Vartokite kalio turinčius maisto produktus. Rekomenduojama paros dozė kalio kiekiui yra 3,800 mg vaikams ir 4700 mg suaugusiems. Vienoje keptaose bulvėse yra 926 mg kalio, vienas bananas yra 422 mg, pusė puodelio razinų yra 598 mg, o 6 uncijos apynių sulčių – 528 mg. Papildomi šaltiniai – liesa mėsa, žemės riešutai, lima pupelės, pomidorų sultys, apelsinų sultys, migdolai ir kakava.

Imkitės kalio papildų, kad padėtumėte atkurti sveiką kalio kiekį. Pagal Oregono valstijos universiteto Linus Pauling instituto teigimu, daugelyje multivitaminų papildų yra ne daugiau kaip 99 mg kalio vienai porcijai. Todėl gydytojai gali rekomenduoti didesnį kalio priedą.

Stebėkite kalio kiekį ir įsitikinkite, kad inkstai veikia tinkamai. Jei jūsų inkstai veikia normaliai, gydytojas gali skirti kalio kiekį mažinančių diuretikų, tokių kaip amiloridas, eplerenonas ar spironolaktonas, kad inkstai išsaugotų kalio kiekį.

Apsvarstykite galimybę į veną injekuoti kalį kaip paskutinę priemonę. “Merck vadovas” “Home Health Handbook” pažymi, kad gydymas į veną gali būti būtinas, jei burnos pakaitalai yra neveiksmingi, kalio kiekis yra pavojingai mažas ir dėl to atsiranda nenormalūs širdies ritmai.