Kaip sudaryti biudžetą šeimos 4

Sėdi ir šeimos biudžetas gali būti ne pati įdomiausia veikla, kurią kada nors padarėte. Tačiau pastangos ir manymu, kad jūs įtraukėte į savo biudžetą, galite padėti sumažinti stresą ir leisti jums efektyviau valdyti pinigus. Mokymasis biudžetu jūsų šeimai iš keturių yra pirmasis žingsnis link pažangaus finansų valdymo. Jei bandėte atlikti šeimos biudžetą anksčiau, bet susidūrėte su sunkumais, bandykite dar kartą nustatyti savo šeimą tinkama finansine kryptimi.

Nurodykite savo fiksuotas mėnesines išlaidas. Įtraukite hipotekos ar nuomos mokesčius, elektros, kabelių, maisto, telefono, draudimo, paskolų mokėjimų ir transportavimo išlaidas. Jei jūsų vaikai yra globos įstaigoje ar privačioje mokykloje, pridėkite šių išlaidų. Siekiant užtikrinti tikslumą, naudokite ankstesnius banko ataskaitas, kad pateiktumėte išsamų sąrašą.

Peržiūrėkite savo pastaruosius 12 mėnesių išlaidų. Užsirašykite visas kasmet mokamas išlaidas. Tokios išlaidos yra žurnalo prenumeratos, kenkėjų kontrolės mokesčiai, automobilių registracijos mokesčiai, narystės mokesčiai ir mokyklos reikmenys jūsų vaikams. Pridėkite juos kartu ir padalinkite 12, kad gautumėte šių metinių fiksuotų išlaidų vidutinę mėnesio kainą. Pateikite šį rezultatą į mėnesio biudžeto lapą.

Užsirašykite savo kintamąsias mėnesines išlaidas savo lape. Nurodykite drabužių, pramogų, restoranų patiekalų ir kitų kintamųjų sąnaudų kainą tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Nepamirškite ieškoti per pastaruosius metus ir įtraukti išlaidas, kurios nevyksta kas mėnesį, pavyzdžiui, mokyklos laboratorijos mokesčiai, sporto ar muzikos pamokos ir dovanų pirkimas.

Palyginkite visas mėnesines išlaidas su savo mėnesinių pajamų iš namų. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų išlaidos yra didesnės ar mažesnės už jūsų pajamas. Patikrinkite kiekvieną biudžetinę kategoriją ir nuspręskite, ar jums reikia sumažinti šias išlaidas. Įtraukite savo vaikus į diskusiją, jei jie yra pakankamai seni.

Perrašykite savo mėnesinį biudžetą pagal jūsų patikslintus skaičius. Pasiruoškite netikėtoms išlaidoms, sukūrę automatinę pervedimo sistemą su savo banku, kad sukurtumėte taupomosios sąskaitos. Biudžeto kaupimas jūsų mėnesio biudžete padeda nustatyti taupymo būdus. Skatinkite savo vaikus sutaupyti dalies pinigų, kuriuos jie gauna.

Nuspręskite, ar jūs ar jūsų partneris bus atsakingas už mėnesinio biudžeto stebėjimą. Paskirstykite, kurios pajamos apima išlaidas, jei esate dviejų pajamų šeimoje. Kartais pasukite atsakomybę, kad abu jūs suprastumėte, kur išleidžiamos jūsų pajamos, ir kiek jūs sutaupysite kiekvieną mėnesį. Įsipareigokite atvirai, dažnai bendraujantis.

Nustatykite vokų sistemą, kad galėtumėte sugadinti bet kokią kredito kortelės įprotį. Įsipareigokite mokėti pinigus už kiek įmanoma daugiau išlaidų. Prieš apskaičiuodami, kiek pinigų palikote kintamoms išlaidoms, sumokėkite savo fiksuotas išlaidas. Įdėkite numatytą grynųjų pinigų sumą į voką, skirtą kiekvienai kintamojo kategorijos sąskaita, pavyzdžiui, pramogoms, drabužiams, restorano maistui, kavai ir dovanoms. Kai pinigai toje paketo dingsta, nedarykite jokių papildomų pirkimų už tą mėnesį šioje kategorijoje.