Ar natūralus maistas yra tinkamas nėštumui patintis?

Patinimas ar edema yra viena iš daugelio simptomų, daugelio nėščių moterų. Tai sukelia padidėjęs slėgis jūsų venose ir vandens sulaikymas, kurį dar labiau apsunkina karštas oras ir nuovargis. Edema paprastai būna jūsų kulkšnies, pirštų, veido ir nugaros dalies. Nors yra būdų, kaip sušvelninti patinimą, kai jis atsiranda, galite padėti išvengti jo, valgydami subalansuotą mitybą ir išlaikydami sveiką svorį.

Maistas su vandeniu išleisti

Kai kurie maisto produktai pagerina jūsų inkstų funkciją ir padeda dažniau šlapintis pašalinti vandenį ir atliekų produktus ir užkirsti kelią patinimui. Pagal “BabyCenter” interneto svetainę šie maisto produktai yra salierai, rapsukai, obuoliai, citrusiniai vaisiai ir mažas petražolių kiekis. Merilendo universiteto medicinos centre taip pat yra šparagai, vynuogės, burokėliai, žaliosios pupelės, lapinės žalios daržovės, ananasai ir moliūgai. Jūs galite pagerinti kraujotaką ir sumažinti edemą, pridedant daugiau svogūnų ir česnako prie jūsų ruošiamų patiekalų.

Maistas, palaikantis skysčių balansą

Amerikos Nėštumo asociacija rekomenduoja kalį, kad užkirstų kelią nėštumo patinimui ir jį sumažintų. Kalis padeda išlaikyti chemiškai subalansuotą skysčių kiekį jūsų kūne, o tai ypač svarbu nėštumo metu, nes jūsų kraujo tūris padidėja 50 proc. Nėščios moterys turėtų siekti 4700 milijonų kalio per dieną. Kalis randamas daugelyje maisto produktų, įskaitant mėsą, žuvį, vaisius, daržoves, ankštinius ir pieno produktus.

Maisto produktai su antioksidacinėmis savybėmis

Gaukite savo dienos ir vitaminų C ir E dozes, kad galėtumėte kovoti su nėštumo patinimu. Vitaminas C yra citrusinių vaisių, paprikos, bulvių, melionų, pomidorų, braškių ir braškių. Vitaminas E turtingas maistas yra augalinis aliejus, saulėgrąžų sėklos, kviečių gemalai, cukriniai kukurūzai ir riešutai. Šie vitaminai taip pat turi antioksidacines savybes, kurias Marylando medicinos centro universitetas rekomenduoja gydyti edemą. Kiti antioksidantų maistinių medžiagų pavyzdžiai yra liuteinas, likopenas, beta karotinas ir selenas.

Apsvarstymai ir maisto produktai, kuriuos reikia vengti

Nors tai gali pasirodyti priešingas, gerkite daug vandens per visą nėštumą. Vandens teršalai išsiskiria iš jūsų kūno ir sumažina vandens sulaikymą. Venkite sūrių maisto produktų ir kofeino, kurie abu sukelia edemą. Valgykite daug nesmulkintų grūdelių, kurių sudėtyje yra daug vitaminų B ir geležies, ir išvengti rafinuotų grūdų, raudonos mėsos ir trans-riebalų, esančių perdirbtuose maisto produktuose, keptuvėje ir bulvytėse. Jei pasireiškia staigus patinimas rankose ir veidui, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti preeklampsijos požymis – pavojinga būklė, kuri gali išsivystyti nėštumo metu.