Kaip padaukti svogūnus mikrobangų krosnelėje

Sautéing žaliavinės svogūnai išranda natūralius cukrus, todėl jie yra kuklūs ir saldūs, todėl jie vadinami “karamelizuotais svogūnais”. Techniškai žodis “sauté” reiškia ką nors gaminti aliejuje tiesioginiu šilumos šaltiniu, tačiau kaip technologijos pokyčiai, virimo sąlygos Vystytis. “Sautéing” svogūnai mikrobangų krosnelėje suteikia jums minkštus, auksinius svogūnus, kurių nėra su kepsnine susižavėjimu ar karščiu. Mikrobangų kepimo svogūnai taip pat yra daug greičiau, o tai yra svarbu, kai jūs gaunate makaronus arba mėsainių laukia.

Nulupkite svogūną ir supjaustykite pusiau išilgai.

Supilkite puses nukirpkite į pusę ir supjaustykite jas iš viršaus į apačią. Padarykite, kad gabalėliai būtų vienodi, kad galėtumėte lygiai kepti.

Įdėkite svogūnų gabaliukus į mikrobangų krosnelę saugomą dubenį. Nušluoskite tik pakankamai alyvuogių aliejaus, kad šiek tiek padengti.

Pridėkite rupią druską pagal skonį. Druska padės sušvelninti svogūnų gabaliukus. Įmaišykite supjaustyto pipirų skonį ir gerai išmeskite svogūnų gabalėlius.

Uždenkite mikrobangų krosnelę saugiu indu su dangteliu ir mikrobangų krosneliu, kad svogūnai supjaustytų per 5-7 minutes.

Dar kartą išmaišykite svogūnų griežinėliais ir virkite juos atidengus dar 2 – 3 minutes arba kol jie bus minkšti ir švelni.