Kaip padidinti baltymų kiekį kraujyje

Baltymai yra gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga, kuri yra beveik kiekvienoje jūsų organizmo ląstelėje. Jei nėra inkstų ligos, didėjantis baltymų kiekis gali padėti išgydyti odos ir raumenų pažeidimus dėl operacijos, ligos ar vidutinio sunkumo. Kiekvienas, turintis inkstų ligą, turėtų pasikalbėti su savo gydytoju prieš padidindamas baltymų kiekį, nes šio makroelemento virškinimas daro inkstų darbą šiek tiek sunkiau. Baltymų kiekio padidėjimas kraujyje taip pat lengva, kaip ir valgyti daugiau baltymų, bet tinkamų baltymų rūšių pasirinkimas yra labai svarbus jūsų sveikatai ir sveikatai.

Išsiaiškinkite savo pagrindinius baltymų reikalavimus. Vidutiniškai sveikas suaugęs Harvardo visuomenės sveikatos mokykla siūlo apie 0,8 gramo baltymų vienam kilogramui kūno svorio. Norėdami atvykti į šį skaičių, svorio svorį įdėkite į svarelius, padalykite 2,2 ir padauginkite iš 0,8. Rezultatas yra baltymų gramais, kuriuos jūsų organizmas turi kasdien veikti.

Tvarkykite savo baltymų reikalavimus pagal savo individualius poreikius. Jei turite kokių nors klausimų, galite tai aptarti su savo gydytoju, tačiau pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, inkstų liga ar lėtinėmis ligomis, prieš pradėdami vartoti vaistą reikėtų aptarti dietos pokyčius. Pavyzdžiui, sportininkai ir žmonės, stengdamiesi numesti svorį, gali padidinti savo kasdienį baltymų kiekį, kad gautų raumenų masę.

Kruopščiai apsvarstykite savo mitybą. Dauguma mityboje esančių baltymų turėtų būti gaunami iš liesų šaltinių, tokių kaip žuvis, naminiai paukščiai ir pupelės. Ne gyvūniniai baltymai, tokie kaip riešutai ir ankštiniai augalai, suteikia pluošto, vitaminų ir mineralų, ir yra puikus, mažo riebumo baltymų pasirinkimas. Raudonosios mėsos ar kiaulienos gabaliukai turi būti liesti – parenkami gabalai, tokie kaip šliaužuvėlis, ir nenutraukiami gabalai, tokie kaip kepta rupija, kurios koncentruojamos sočiųjų riebalų.

Įdėkite savo gomurį į kitus sveikų baltymų šaltinius – daržovių ir pieno rūšis. Sojos ir tofu baltymai turėtų būti parinkti virš raudonos mėsos širdies sveikatai. Tvirtas tofu gali būti ant grotelių ir drėgno vištienos nuoseklumas. Baltymų gėrimai, pagaminti iš išrūgų ir kazeino, pieno baltymai, suteikia visą gydomąjį baltymą be nė vieno pieno riebalų.

Pasak “Popsugar”, du kartus per savaitę mėgaukitės jūros gėrybėmis. Jūros gėrybės – jodo turtingas lieso baltymo šaltinis, bet saugokitės gyvsidabrio ir sunkiųjų metalų. Nykščio taisyklė: kuo didesnė yra žuvis, tuo vyresnė yra, todėl joje bus daugiau aplinkos teršalų. Laikykitės mažesnių jūros būtybių, tokių kaip krevetės, moliuskai, šamai ir plekšnės, ir išvenkite tų, kurių paprastai yra daug toksinų, pavyzdžiui, skumbrės ir importuojamų tuno kepsnių.