Magnio ir jautrus klausymasis

Mokslininkai nustatė, kad mineralinis magnis atlieka esminį vaidmenį klausant sveikatos, nors tiksliai tai, kaip jis veikia, yra neaiškus. Magnis gali sumažinti jūsų jautrumą triukšmui ir sumažinti spengimo ausyse simptomus. Nors magnis yra daugelyje maisto produktų, gali būti, kad to nepakankamai įgyja savo dietoje, kad užtikrintų jūsų klausos sveikatą.

Dieta ir klausos sveikata

Per pastaruosius 20 metų tyrimas apie dietos vaidmenį klausos metu pasiūlė daugybę vitaminų ir papildų, kurie prisideda prie jūsų klausos sveikatos. Vitaminai A, C, D ir E gali padėti sumažinti jūsų jautrumą triukšmui ir pagerinti bendrą nervų sveikatos būklę. Vitaminas D yra ypač svarbus jūsų ausų sveikatai, o dar svarbiau, magnio trūkumas jūsų dietoje gali pakenkti jūsų organizmo sugebėjimui įsisavinti šį svarbų vitaminą. Mineralai, tokie kaip varis, jodas, geležis, kalis ir cinkas, taip pat rekomenduojami sveikatai išgirsti.

Magnis ir klausos

Manoma, kad neurotransmiterio glutamato perteklius sukelia spengimą ausyse, tačiau magnis, atrodo, veikia kaip glutamato inhibitorius, kuris gali padėti paaiškinti jo veiksmingumą gydant spengimą ausį. Magnis gali padėti apsaugoti jūsų ausis nuo triukšmo sukelto klausos praradimo. 2003 m. Gegužės-birželio mėn. “Amerikos audiologijos akademijos žurnalo” tyrimas parodė, kad magnio trūkumas buvo susijęs su didesniu jautrumu triukšmo sugadinimui. Magnis taip pat gali apsaugoti nuo ototoksiškumo, kuris yra ausies pažeidimas, sukeltas kaip šalutinis poveikis kai kuriems vaistams, įskaitant antibiotikus ir chemoterapinius preparatus. Magnio papildai paprastai laikomi saugiais, bet gali būti toksiški dideliais kiekiais. Prieš pradėdami vartoti maistą, pasitarkite su gydytoju arba kvalifikuotu mitybos specialistu.

Jautrumas garsui

Žmonėms, kuriems yra hiperakuzija, tokie dideli garsai kaip automobilio signalizacija ir lapų pūstuvai gali būti labai skausmingi, tačiau net laikomi įprasti garsai jiems gali būti nepatogūs. Skambėjimas ausyse dažnai lydi hiperakuziją. Pasak “Hyperacusis” informacinės svetainės, nėra tiesioginio hiperakuzijos medicininio patikrinimo. Paprastai pacientai kreipiasi į otolaringologus ar audiologus, kad išklausytų jų klausą. Hiperakuziją ir spengimą ausyse gali sukelti traumos ar lėtinės ausų infekcijos arba netgi gali būti šalutinis kai kurių vaistų poveikis. Kiti garso jautrumo tipai yra phonophobia ir misophonia. Fonofobija yra garsų, ypač dažnių ar triukšmo baimė. Mizofoniniai žmonės nepatinka garsui ta prasme, kad bando izoliuoti save nuo visų triukšmo.

Triukšmo, streso ir nerimo sutrikimai

Žmonės, turintys magnio trūkumą, gali patirti nerimo sutrikimų ir yra labai jautrūs garsui. Magnio trūkumas gali sukelti padidėjusį adrenalino kiekį jūsų sistemoje, todėl jūs jaučiate įtampą ir nerimą. Kai pasireiškia stresas, antinksčiai išsiskiria adrenalinu, kuris padidina jūsų širdies ritmą, kvėpuoja ir padidina jausmus. Kai pavojus nukris, jūsų kūnas grįš į normalų gyvenimą, tačiau nerimą kelianti asmenybė ir toliau yra budriai. Pasak dr Leo Gallando, net ir lengvas magnio trūkumas dažniausiai pasireiškia pacientams, turintiems funkcinius ar neurozinius sutrikimus, kurie gali apimti streso sukeltą nerimą.