Niežulys ir kalio trūkumas

Kalis yra būtinas mineralas ir elektrolitas, būtinas tinkamam kūno funkcionavimui. Visos ląstelės, audiniai ir organai reikalauja kalio. Kaip elektrolitas, kalis turi galimybę atskirti ir formuoti jonus, kurie valdo elektros energiją. Kalio koncentracijos ląstelių viduje ir išorėje yra kruopščiai kontroliuojamos mechanizmuose kūne. Kalio trūkumas ar hipokalemija gali atsirasti dėl įvairių sąlygų. Yra pastebimų mažo kalio simptomų, neatsižvelgiant į priežastis.

Funkcija

Kalis turi daug svarbių vaidmenų organizme, tiek kaip elektrolitą, tiek mineralą. Kaip elektrolitas, kalis yra atsakingas už nervų impulsų perdavimą savo ląsteles ir elektros energijos perdavimą. Kalis yra susijęs su nervų funkcija, lygiųjų raumenų susitraukimu, normaliu virškinimu ir širdies funkcija bei kraujo spaudimo reguliavimu. Kalis dirba glaudžiai su natriu, išlaikydamas kūno skysčių pusiausvyrą. Kalis kontroliuoja pH balansą, tinkamą augimą ir vystymąsi, angliavandenių apykaitą ir baltymų sintezę. Inkstai reguliuoja kalio kiekį jūsų organizme kontroliuojant kalio išsiskyrimą.

Tinkamas įsisavinimas

Medicinos instituto Maisto ir maisto maitinimo taryba nustatė kalio kiekį kraujyje, kuris įrodė, kad sumažina kraujo spaudimą, sumažina druskų jautrumą ir sumažina inkstų akmenų riziką. Asmenims, vyresniems nei 14 metų, kalio kiekis yra 4,7 g per parą. Kalio žiurkėms moterims kalio kiekis turi padidėti iki 5,1 g per parą, tačiau nėščioms moterims jo nepasikeičia. Dauguma amerikiečių negauna pakankamai kalio iš maisto produktų, kuriuos jie valgo.

Trūkumo priežastys

Jūs gaunate kalio maisto per savo mitybą. Kai yra kalio pertekliaus, jūsų inkstai pašalina jį kaip šlapimo dalį, kad jūsų kūnas išlaikytų tinkamą elektrolitų ir mineralų pusiausvyrą. Hipokalemija yra metabolinė būklė, kuri atsiranda, kai kalio koncentracija kraujyje nukrenta žemiau normos. Dažniausios hipokalemijos priežastys yra viduriavimas, vėmimas ar kitas kūno skysčių netekimas; tam tikri vaistai, tokie kaip antibiotikai ir diuretikai, kurie padidina šlapinimąsi; vartojami daug natrio turintys maisto produktai; ligos, turinčios įtakos inkstų gebėjimui išlaikyti kalio kiekį; valgymo sutrikimai, tokie kaip Anoreksija ir bulimija, prakaitavimas ir valgymas dideliais kiekiais saldymedžio arba naudojant produktus, kurių sudėtyje yra gliciretininės rūgšties pagamintos saldymedžio.

Simptomai

Mažas kalio svyravimas paprastai nesukelia simptomų. Tačiau pastebimas lašas gali būti pavojingas gyvybei. Jei sergate kalio trūkumu, gali pasireikšti nenormalūs širdies ritmai, širdies plakimas, vidurių užkietėjimas, raumenų skaidulų suskaidymas, raumenų silpnumas, nuovargis, galvos svaigimas ir paralyžius. Švokštimas yra būdingas jausmingumo silpnumu, nestabilumu, silpnumu ir net svaigimu. Galvos svaigimas ir vėmimas gali sutrikdyti jūsų gebėjimą atlikti tam tikrą veiklą, tačiau retai yra rimta arba gyvybei pavojinga būklė.

Inkstai reikalauja kalio kartu su kitais elektrolitais, kad išlaikytų vandens balansą organizme. Jei trūksta kalio dėl riboto kiekio, organizmas išskiria perteklinį vandenį per šlapimą. Kai organizmas praranda daug vandens, kraujo spaudimas gali nukristi. Savo ruožtu, žemas kraujospūdis gali sukelti galvos svaigimą, galvos svaigimą ir net silpnumą, ypač stovint.

Gydymas nuo hipokalemijos priklauso nuo jo priežasties ir sunkumo. Lengvaji hipokalemija gali būti gydoma vartojant kalio turtingą maistą ar vartojant kalio papildų. Sunkesniais atvejais gali prireikti kalio į veną. Kad išvengtumėte nemalonių pojūčių, vartokite tokius maisto produktus kaip vaisiai, daržovės, ankštiniai augalai, riešutai, sėklos ir tam tikri pieno produktai. Pasitarkite su gydytoju, jei įtariate, kad yra kalio trūkumo.

Švokštimas ir žemas kraujospūdis

Gydymas