Yra daržovių sultys kūdikiams gerai?

Nuo pat pradžių kūdikiui suteikiant sveiką mitybą yra vienas iš būdų užtikrinti, kad jie gautų tai, ko jiems reikia augti ir išnaudoti iki galo. Nors daržovių sultys yra madingas būdas tėvams išgydyti maistinių medžiagų kiekį savo kūdikiams, tai nebūtinai yra sveikiausias būdas eiti kūdikiams. Pasitarkite su savo pediatru, kad apsvarstytumėte šviežių daržovių sulčių vartojimą kūdikio dietoje.

Nr sultys reikia

Amerikos pediatrijos akademija sako, kad kūdikiams nereikia sulčių, jiems neturėtų būti skiriama jokių sulčių, jei jie jaunesni nei 6 mėnesių. Jei pasiūlote savo kūdikių sultis po 6 mėnesių amžiaus, ją reikia įdėti į puodelį, o ne butelyje, o jūs turite apriboti kiekį iki 4 uncijų per dieną. Tačiau svarbu pažymėti, kad akademija paminėjo tik vaisių sultis, o nuo 2015 m. Birželio mėn. Ji neišleido daržovių sulčių gairių.

Ne kaip maistingas

Priežastis, kodėl Amerikos pediatrijos akademija teigia, kad nėra sulčių, yra ta, kad ji suteikia mažai maistinę vertę, ypač lyginant su visais maisto produktais, iš kurių gaminama sultys. Nors šviežios daržovių sultys gali būti turtingesnis vitaminų ir mineralų šaltinis, nei išpilstytos vaisių sultys, vis tiek ne tokia maistinga, kaip visa daržovė, nes joje nėra skaidulų, daug baltymų ir esminių riebalų. Be to, jeigu per daug sulčių, jūsų kūdikis gali būti netinkamas kitiems maisto produktams.

Maisto skleidimo keliamas pavojus

Nors galite manyti, kad šviežios sultys yra daug maistingesnės nei bet kokios iš butelio gautų sulčių, tai nėra saugesnė. Sultys, kurias jūs perkate parduotuvėje, yra pasterizuotos, kad nužudytumėte bet kokias bakterijas, dėl kurių galite susirgti. Šviežios daržovių sultys, kurias gaminate sau, gali turėti bakterijų, dėl kurių jūsų kūdikis gali būti labai serga ir gali būti netgi mirtini. Kūdikiai yra labiau linkę į maistą patiriančias ligas nei suaugusieji, nes jie nesubrendę imuninės sistemos, todėl jie yra labiau pažeidžiami bet kokia bakterija Tai gali būti šviežio stiklo sulčių.

Virta daržovių vietoj

Kūdikio sveikatai ir saugumui gali būti geriau maitinti kūdikių maistą, o ne sultis. Veggie yra pluošto, baltymų, vitaminų A ir C, folio rūgšties ir kalio kūdikiams šaltinis. Jei ruošiatės savo daržoves, gerai nuplaukite, kepkite iki troškulį, sumaišykite arba pjaustykite, priklausomai nuo kūdikio vystymosi stadijos. Kūdikiams siūlomi daržovių patiekalai taip pat gali padėti sukurti sveikus mitybos įpročius, kurie ilsė visą likusį gyvenimą.